Murat Güzel'den Çakır'a Ziyaret

Malatyalı Murat Güzel, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı makamında ziyaret etti.

Murat Güzel'den Çakır'a Ziyaret Malatya Haber

Malatya’da doğup büyüyen, ardından elektronik mühendisliği bölümünü bitirerek ABD’de burslu olarak master ve doktora yapıp üniversitelerde ders veren, daha sonra ticarete atılan Murat Güzel, ABD’de siyasetle uğraşan nadir Türklerden birisi.

Murat Güzel’in Amerika’da önemli bir iş adamı olduğunu ve ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Güzel’in Malatya’nın dünyaya tanıtılması adına güzel hizmetler yaptığını söyledi.

Malatya kayısısının ABD’de pazarlanmasının büyük bir önem ve değer taşıdığını da kaydeden Başkan Çakır, "Aynı zamanda Murat beyin Demokrat Parti'den delege olması yine bizi temsilen olduğu kadar, ülkemizi temsilen de güzel olay. Sadece ticaretle sınırlı kalmaması, siyasette ve yönetimde de var olmasını, kendisinin göstermiş olduğu gayretlerin, çabaların bir neticesi olarak düşünüyorum. Bu da bizim açımızdan sevindirici bir görev. Kendisine çok teşekkür ediyoruz" dedi. 

Malatya’ya her gelişinde ilin gelişerek değiştiğini görmekten bahtiyarlık duyduğunu aktaran Murat Güzel, "Çok değerli ve kadim dostum, her daim samimiyetine, dürüstlüğüne, çalışkanlığına ve halk adamı olduğuna şahitlik ettiğim, zamanın ve koşulların hızla değişmesine rağmen hassasiyetlerinden ödün vermeyen Belediye Başkanımız Ahmet Çakır beye, doğup büyüdüğümüz memleketimiz

Malatyamıza yaptığı hizmetlerden dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum. Malatyamız hızla gelişiyor. Her geldiğimde Malatyamızın gelişerek değiştiğini görmekten de büyük bir bahtiyarlık duyduğumu ifade etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Şu anda ABD’de ticaretle uğraştığını ve ülkenin önde gelen firmalarına Türkiye’den kuru meyve, donmuş meyve ve meyve konsantresini temin ettiğini söyleyen Güzel, başarısının sırlarını da anlattı.
Öte yandan, Başkan Çakır ziyaretin anısına Güzel'e el dokuma halı hediye etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 818
Bu Ay : 7615
Toplam : 7615

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom