Malatya'da Bayram Tedbirleri Alındı

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla, Malatya Belediyesi bir dizi tedbir ve kararlar aldı.

Malatya'da Bayram Tedbirleri Alındı Malatya Haber

Konuyla ilgili olarak Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından verilen bilgilere göre, vatandaşların rahat bir şekilde kurban kesme ve ziyaretlerini yapmalarının yanı sıra herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için alınan tedbirler şöyle sıralandı:

"Belediye Başkanı Ahmet Çakır, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da bayramın birinci günü toplu taşıma araçlarının mezarlıklar başta olmak üzere tüm hatlarda 06.00 - 18.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet vereceğini söyledi. Şehir Mezarlığı ile diğer mezarlıklarda periyodik yapılan temizlik çalışmalarının yanı sıra bayram öncesi genel bir temizlik yapıldığını belirten Başkan Çakır, ayrıca Şehir Mezarlığı’nda özellikle ilk gün giriş ve çıkışlarda herhangi bir sorun yaşanmaması için Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından da gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.

Bayramda hizmet vermeye devam edecek birimler; temizlik işleri, zabıta, itfaiye, mezarlık, fen işleri, Su ve Kanal Müdürlüğü ile diğer bazı müdürlüklere bağlı ekipler, ayrıca Malatya Belediyesi Çağrı Merkezi de bayram süresince hizmet vermeye devam edecek. Vatandaşlar, gerektiğinde Çağrı Merkezi'nin 444 51 44 numaralı telefonunu arayabilirler. Malatya Belediyesi MEGSAŞ Şirketi'ne bağlı ekmek satış büfeleri de Kurban Bayramı süresince, vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek. Kurban Bayramı süresince açık kalacak ekmek satış büfeleri; 1-Eski Belediye Arkası, 2-Akpınar, 3-Kernek, 4-Emeksiz, 5-Battalgazi, 6-TOKİ 1. Etap 7-TOKİ 2. Etap, 8-Çevreyolu, 9-Beydağı Devlet Hastanesi, 10-Malatya Devlet Hastanesi, 11-Köy Garajı, 12-Sıtmapınarı, 13-Yeni Camii önü"

KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ

Malatya Belediyesi, vatandaşların daha rahat ve sağlıklı bir ortamda kurbanlarını kesmeleri için, 26 ayrı noktada kesim için yer belirledi. Kurban Hizmetleri Komisyonu görevlendirmesiyle Malatya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, müracaatlar üzerine yaptığı çalışma sonucu 26 ayrı yerin kurban kesimine uygun olduğunu tespit etti.

Ayrıca Malatya Belediyesi’ne ait Canlı Hayvan Pazarı’nda da kurban kesilebilecek. Bayram süresince zabıta ekipleri ve belediyeye bağlı veteriner hekimler, kesim yerlerinde denetimler gerçekleştirecek. Belirlenen kurban kesim yerleri dışında yapılacak kesimlere yasal işlem uygulanacağından, vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için belirlenen yerler dışında kesim yapılmaması istendi.

Diğer yandan, kurban kesim ücretlerinin de büyükbaş kurbanlıklar için 140 TL, küçükbaş kurbanlıklar için 25 TL olduğu öğrenildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 210
Bu Ay : 945
Toplam : 945

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom