Müftülerin toplantısı Doğanşehir'de

Malatya İl Müftüsü Mehmet SÖNMEZOĞLU başkanlığında Doğanşehir'de gerçekleştirilen ilçe müftü toplantısının gündemi Ramazan'dı.

Müftülerin toplantısı Doğanşehir'de Malatya Haber

Bütün ilçe müftülerin katıldığı toplantıda Yaz Kuran Kursları değerlendirildi ve Ramazan ayına yönelik yapılacak çalışmalar ele alındı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan il Müftüsü Mehmet SÖNMEZOĞLU “Her ay mutat olarak ilçe müftülerimizle bir araya geliyoruz. İlçe Müftülerimiz de bizim merkezdeki din görevlilerimizle bir araya geldiğimiz gibi kendi personelleriyle bir araya gelip toplantılarını yapmaktadırlar. Her toplantımızı farklı bir ilçemizde yaparak problemi yerinde görme ve değerlendirme yoluna gidiyoruz. Bu ay Doğanşehir ilçemiz bizleri misafir ettiler. Halihazırda Yaz Kuran Kursu eğitimimiz devam etmektedir. Bu kurslarımıza yönelik bir takım değerlendirmeler ve tespitler hususunda fikir alışverişinde bulunduk. Malatya'mız bu konuda sevindirici seviyedir.

Ayrıca önümüzde Mübarek Ramazan ayı bulunmaktadır. Ramazan ayında çerçevesinde yapılacak hizmetleri konu aldık. Yapılan toplantıda Ramazan ayı hizmetleri çerçevesinde yapılacak vaaz ve irşat konuların programlanması ve tanzimi yapıldı.

Camilerimizin maddi temizliklerin yapılmasına, eksiklerinin giderilmesine ve bilhassa ses cihazlarının gözden geçirilip sağlıklı bir ibadet ortamı oluşturulması için alınması gereken önlemlere dikkat çekildi.

İftar ve İmsak vaktinde minare ışıklarının zamanında yakılıp söndürülmesi ve aydınlanmanın sağlıklı bir şekilde yapılması, Ramazan ayında her camide cami cemaatinin katılımının yoğun olduğu bir zaman diliminde mutlaka mukabelelerin okunması, Ramazan ayı boyunca öğlen namazı ve yatsı namazı öncesi vaazların verilmesine, hatimle Namaz kılınan camilere ehemmiyet verilmesi ve bu hususta gerekli düzenlenmenin yapılmasının ayrıca görevlisi bulunmayan camilere mutlaka görevlendirme yapılmasının sağlanmasına karar verildi” şeklinde konuştu.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 783
Bu Ay : 7580
Toplam : 7580

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom