Diyarbakır'da Dev Operasyon

Diyarbakır’ın Lice ve Kulp ilçe kırsalında terör örgütü PKK mensuplarına yönelik başlatılan operasyonlar hava destekli devam ediyor.

Diyarbakır'da Dev Operasyon Türkiye-Dünya

Kulp ilçesi ile Muş arasında teröristler tarafından döşenen 80 kilogram patlayıcının bulunarak imha edilmesinin ardından bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Şenyayla, Darabi ve Kozme bölgesinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda saklanan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için karadan sürdürülen arama tarama çalışmalarına havadan da helikopterlerle destek verildiği belirtildi.

Öte yandan, Lice ilçesi Yeşilburç ve Hedik köyleri kırsalında bir grup teröristin tespit edilmesi üzerine bölgede operasyon başlatıldı. Kulp ve Lice ilçesinde yürütülen operasyonlara Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı General Galip Deniz Kışlası pistinden kalkan helikopterler de havadan destek veriyor.

Son zamanlarda teröristler tarafından askeri araçlara yönelik gerçekleştirilen mayınlı saldırıları önlemek için ilçe ve kırsaldaki karakollardan üs bölgelerine sevkıyatlar araçlar yerine helikopterlerle yapılmaya başlandı. Kurban Bayramı dolayısıyla izne gitmek üzere ayrılan askerler görev yaptıkları karakollardan helikopterlerle Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı General Galip Deniz Kışlası’na taşındı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 575
Bu Ay : 4941
Toplam : 4941

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom