Malatya'ya 400 milyon TL’lik Yatırım

Veysel Eroğlu, Malatya'ya; baraj, gölet, sulama, taşkın koruma, ağaçlandırma, meteoroloji gözlem istasyonu çalışmalarından oluşan 400 milyon 775 bin TL’lik 23 yatırımın müjdesini verdi.

Malatya'ya 400 milyon TL’lik Yatırım Malatya Ekonomi

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, baraj, gölet, sulama, taşkın koruma, ağaçlandırma, meteoroloji gözlem istasyonu çalışmalarından oluşan
400 milyon 775 bin TL’lik 23 yatırım müjdesini Malatyalılara verdi.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bazı inceleme ve temaslarda bulunmak üzere gittiği Malatya’da, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği toplam tutarı 400 milyon 775 bin TL olan 23 yatırımı Malatyalılara müjdeledi.

23 yatırım ile 323 bin 80 dekar arazi sulanacak, 3 adet meskun mahal taşkınlardan korunacak, 69 bin dekar alanda ağaçlandırma ve rehabilitasyon çalışması yapılacak, Orduzu Şehir Ormanı açılacak, 1 adet bal ormanı, 1 adet tabiat parkı ile 9 otomatik meteoroloji gözlem istasyonu kurulacak. Malatya’ya yatırım müjdeleri şöyle:

“Malatya-Kuruçay Projesi Boztepe Sulaması, Yoncalı Barajı İkmali, Medik Barajı Dolusavak Kapak Yapımı İkmali, Derme-Şahnahan Sulaması Karayolu Geçişleri İnşaatı, Battalgazi İlçe Merkezi Derme Deresi, Doğanşehir İlçesi, Sürgü Kasabası - Takaz Deresi, Hekimhan İlçe Merkezi Bağlar Deresi Taşkın Koruma Tesisleri, Yaygın Göleti ve Sulaması, Hekimhan-Kurşunlu Göleti ve Sulaması, Kuluncak-Karaçayır Göleti ve Sulaması, Kuluncak-Bicir Göleti ve Sulaması, Doğanşehir-Erkenek Göleti ve Sulaması ile 69.000 dekar alanda ağaçlandırma ve rehabilitasyon, Beydağı ağaçlandırma projesi 2. etabında 5.500 dekar alan ağaçlandırılması, Orduzu Şehir Ormanı, 1 adet bal ormanı, Turgut Özal Tabiat Parkı, İnönü Üniversitesi Keklik Üretme Merkezi, Beydağı Tabiat Parkı, Arapkir Kozluk Çayı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası ve 9 adet Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonunu kurulması (Arguvan, Battalgazi-Tagem, Pötürge, Darende, Hekimhan, Kuluncak, Yazıhan, Malatya-Merkez, Doğanyol)”
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 784
Bu Ay : 4341
Toplam : 4341

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom