Yıldırım'dan Esnaf Kuruluşlarına Ziyaret

Emekli Anayasa Mahkemesi Üyesi ve eski Malatya Valisi Mustafa Yıldırım, "Bir yerde esnafın yüzü gülüyorsa orada her şey güzel gidiyor demektir. Esnafın yüzü gülmüyorsa sıkıntı vardır" dedi.

Yıldırım'dan Esnaf Kuruluşlarına Ziyaret Malatya Haber

Yıldırım; Malatya ziyareti kapsamında Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkan Vekili Orhan Özbek ve oda başkanları ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren’i ziyaret etti.

MESOB Başkan Vekili Orhan Özbek, “Malatya’ya hoş geldiniz demiyoruz, memleketinize hoş geldiniz. Sayın Valimizin Malatya’da yapmış olduğu hizmetler hepimizi gururlandırmıştır. 10 yıl oldu ayrılalı, halen içimizde sevgisi vardı. Malatya’yı unutmadığı için teşekkür ediyoruz. Kendileri bizi unutmadı, bizde kendilerini unutmadık” dedi.

Yıldırım ise, “18 yıl valilik yaptım. En son Malatya Valisiydim, buradan Anayasa Mahkemesi Üyeliğine seçildim. Anayasa Mahkemesi’nde7 yıl üyelik yaptıktan sonra 2 yıl önce yaş haddinden emekli oldum. Malatya insanı çok cana yakın, çok sıcak ve çok vefalı. Malatya’nın konumu ve iklimi de öyle. Allah’ın bir lütfüdür. Ben derim ki, narenciye hariç her şey Malatya’da yetişebilir, olabilir. Zaten Malatya’ya Doğu’nun Parisi boşa dememişler. Burada çalıştığım 3.5 yıl içerisinde Malatya’ya katkıda bulunmaya çalıştık” diye konuştu.

Yıldırım, “Türkiye’de esnaf Cumhuriyetinde garantisidir, rejiminde garantisidir, istikrarında, huzurunda garantisi esnaftır. Yani bir yerde esnafın yüzü gülüyorsa, orada her şey güzel gidiyor demektir. Esnafın yüzü gülmüyorsa, demek ki sıkıntı vardır. Onun için ben esnafa çok önem verdim. Burada sizlerle hep işbirliği içerisinde olmaya çalıştım. İnşallah hep mutlu olun, yüzünüz gülsün, işiniz gücünüz iyi olsun. Esnaf iyi olsun, Malatya iyi olsun, Türkiye iyi olsun. Bizim temennimiz o” şeklinde konuştu.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ise, Yıldırım’ın iyi bir devlet adamı olduğunu ve Malatya’ya önemli hizmetler verdiğini söyleyerek, “Her konuda biz yardım aldık. Kendisi iyi bir devlet adamıdır. Bizim çok iyi günlerimiz oldu. Biz kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 765
Bu Ay : 7562
Toplam : 7562

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom