Şehir Tiyatrosu Yeni Sezona Başladı

Geçtiğimiz yıl kurulan ve ilk sezonunda 60 bine yakın izleyiciye ulaşan Malatya Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni sezon gösterimlerine başladı.

Şehir Tiyatrosu Yeni Sezona Başladı Malatya Kültür-Sanat

Malatya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde 2011'in Temmuz ayında kurulmasının ardından faaliyetlerine başlayan Malatya Belediyesi Şehir Tiyatrosu, kısa sürede on binlerce izleyici kitlesine ulaştı.

Malatya Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre; 2011-2012 sezonunda toplamda 58 bin 800 seyirciye ulaşan şehir tiyatrosu, bu başarısıyla göz doldurdu. Malatya Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Aspuzu’da Ramazan Geceleri ve Mahalle Şenlikleri programlarının yanı sıra SODES kapsamında hazırlanan Seyyah Sinema ve Tiyatro TIR’ı ile 44 okulda çeşitli skeç ve oyunlardan oluşan gösteriler yaptı. Esenlik Ağız ve Diş Sağlığı Projesi kapsamında Malatya’nın yanı sıra Kahramanmaraş’ta da gösterimler yapan şehir tiyatrosu, ilçe ve beldelere de ulaşarak Kale ve Battalgazi ile birçok beldede gösterimler gerçekleştirdi.

Öte yandan, Malatya Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Pusuda’ ve ‘57. Alay’ oyunlarıyla da büyük beğeni topladı. Şehir tiyatrosu tarafından birçok oyun ve skeç sahnelenirken, 36 yeni oyun yazıldığı, 40’ın üzerinde amatör tiyatro oyununa kostüm, dekor ve metin desteği verildiği, ayrıca radyo tiyatrosu çalışmalarına başlandığı ve 150 MABESEM tiyatro kursiyerine de eğitim verildiği belirtildi.

Yeni sezona "Ali Cengiz Folklor Öğreniyor" isimli açık hava mini tiyatro oyunuyla başlayan şehir tiyatrosu, çocuklara tiyatro sevgisini aşılayıp, kendi folklorumuzdan örneklerle örf ve adetlerimizi çocuklara öğretmeyi hedefliyor. Yeni sezondaki oyunuyla şu ana kadar 10 anaokulunda gösterimler yapan Malatya Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun, yeni oyunlarla gösterimlerine devam edeceği aktarıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom