18 Ekim Türkiye Gündemi

18 Ekim 2012 Türkiye Gündemi

18 Ekim Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül’ün programı

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 11.25’te Belçika Veliaht Prensi Philippe Leopold Louis Marie’yi Çankaya Köşkü’nde düzenlenen törenle karşılayacak, saat 11.30’da Philippe Leopold ile baş başa görüşme gerçekleştirecek, saat 12.00’da Philippe Leopold onuruna öğle yemeği verecek, saat 14.00’te ATO Congresium’da yapılacak Kadim Kent Kayseri Tanıtım Günlerinin açılış törenine katılacak.

Başbakan Erdoğan’ın programı

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.30’da MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı Resmi Konut’ta kabul edecek, saat 14.00’te Belçika Veliahtı Prensi Philippe Leopold Louis Marie’yi kabul edecek, saat 16.00’da Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i kabul edecek.

TBMM Başkanı Çiçek’in programı

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 18.00’de Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyeleriyle bir araya gelecek.

Bakanların ve bakan yardımcılarının faaliyetleri

- Belçika Veliahtı Prensi Philippe Leopold Louis Marie ve beraberindeki heyet, saat 10.30’da İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’i ziyaret edecek.
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul Hilton Convention Center’da saat 09.30’da, “Balkan Savaşlarından Balkan Barışına” başlıklı uluslararası bir konferansa katılacak.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Swiss Otel’de saat 09.30’da, Yeşil İş Konferansı 2012 ile saat 16.00’da Akdeniz Gözlem Evi (OME) Genel Kurulu Toplantısına katılacak.
- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Fuar Merkezi’nde saat 10.00’da, 3. Türk Havacılık Endüstri Fuarı’na katılacak.
- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, saat 10.00’da Banco Bilbao Vizcaya Argentaria Bancomer heyetini kabul edecek, saat 16.00’da Sheraton Otel’de gerçekleştirilecek “Belçika-Türkiye Sektöründe İşbirliği Olanakları” konulu toplantıya katılacak.
- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, saat 18.45’te Belçika Veliahtı Prensi Philippe Leopold Louis Marie ile Sheraton Otel’de baş başa görüşme gerçekleştirecek, saat 19.30’da Philippe Leopold’un kendisine takdim edilecek Liyakat Nişanı Tevdi Töreni’ne katılacak.
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, saat 16.30’da Filistin Su Bakanı Shaddad Attılı ile bir araya gelecek.
- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, saat 14.00’da Erkunt Traktör’ün 50. modelinin hattan indirilmesi törenine katılacak.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin Bursa'da çeşitli temaslarda bulunacak. "Elektronik Güvenlik Butonu" uygulaması için pilot il olarak seçilen Bursa’da uygulamanın startını verecek olan Şahin, aynı zamanda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün ‘Bir Yastıkta Kırk Yıl’ programına katılacak.
- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Samsun’da çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunacak.

TBMM gündemi

- TBMM Genel Kurul'da, saat 14.00’te EXPO 2016 Antalya Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine başlanacak.
- TBMM Bayındırlık Komisyonu, saat 15.00’te Kamu İhale Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'ni ele alacak.
- AK Parti Grup Başkan Vekilleri, yerel seçimlerin öne alınmasını içeren anayasa değişikliği konusunda, saat 16.00’da CHP TBMM Grubu’nu ziyaret edecek.

Siyasi partilerin gündemi

- TBMM Başkan Vekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, Mövenpick Otel / 4. Levent’te saat 19.00’da, “İstanbul MHP’den Bahçeli’ye Dev Destek” konulu birlik yemeğine katılacak. Programa MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, Grup Başkanvekili Sayın Oktay Vural da katılacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret

- Almanya başkanlığında 19 Ekim’de toplanacak olan “International Contac Group on Afghanistan”ın temel hedeflerini ve mekanizmayı anlatmak için Alman Federal Hükümeti’nin Afganistan ve Pakistan Özel Temsilcisi Büyükelçi Michael Koch, saat 17.00’da basın toplantısı düzenleyecek.
- “Eğitime %100 Destek Projesi” kapsamında Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu arasında, saat 10.30’da TOBB’da protokol imzalanacak.
- Ankara Sanayi Odası, saat 17.30’da Etnografya Müzesi’nde Ankara İş Dünyası ile Ankara’daki yabancı misyon temsilcilerini bir araya getirecek resepsiyon düzenleyecek.
- ORSAM’ın evsahipliğinde Suriyeli muhalifler, saat 10.00’da Swissotel’de “O Gün Sonrası : Suriye’de Demokratik Geçişi Desteklemek” başlıklı raporun tanıtım toplantısını yapacak.
- American-Turkish Councul (ATC) Yönetim Kurulu Başkanı Richard L. Armitage ve beraberindeki heyet, saat 1915’te Hilton Otel’de basın toplantısı düzenleyecek.
- AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit'in başkanlığında toplanacak akademisyen, sivil toplum kuruluşu ile kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler, saat 09.30’da ''Ev Hizmetlerinde Çalışan Kadınların Çalışma Şartlarının İyileştirilmesi ve Sosyal Model Arayışı Çalıştayı''nda bir araya gelecek.
- Medical Cihaz ve Ekipmanlar Sektöründe Gelecek Trendleri ve Ortaklaşa Rekabet” konulu konferans, saat 10.00’da Türk Patent Enstitüsü’nde gerçekleştirilecek.
- Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, saat 14.00’da Ovacık’a kurulan kurban satış ve kesim alanında incelemelerde bulunacak.
- Mamak Belediyesi, saat 11.00’da Ortaköy Kurban Pazarı’ndaki kurbanlıklara gebelik testi yapacak.
- Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, saat 11.00’da belediye Lozanpark Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyecek.
- 11. Türkiye Eczacılık Kongresi, saat 10.00’da Rixos Otel’de yapılacak.
- Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi üyeleri, saat 11.30’da basın toplantısı düzenleyecek.
- Ankara Tabip Odası, ASKİ-SUKADER, Çevre Mühendisleri Odası, Gıda Mühendisleri Odası, Halkevleri, İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, Jeoloji Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, Tüketici Hakları Derneği ve Ziraat Mühendisleri Odası tarafından hazırlanan “Su ve Yaşam Raporu”, saat 17.00’da Jeoloji Mühendisleri Odası’nda düzenlenecek basın toplantısı ile kamuoyu ile paylaşılacak, saat 17.30’da Su ve Yaşam başlıklı forum düzenlenecek.
- Eğitim Sen Genel Başkanı Ünsal Yıldız, saat 11.30’da Eğitim Sen Ankara 5 Nolu Şube’de basın toplantısı düzenleyecek.
- Türkiye Yol-İş Sendikası üyeleri, saat 12.30’da Güvenpark’ta basın açıklaması yapacak.
- Motosiklet Federasyonu'nun olağan genel kurulu, saat 10.00’da yapılacak.
- Antalya EXPO Center’de YAPEX fuarı saat 10.00’da başlayacak.
- Hakkari Çukurca’da şehit olan Diyarbakırlı tankçı uzman çavuş Fırat Yıldırım için ailesinin yaşadığı Yeşiltepe Mahallesi Barınaklar Camii’nde saat 13.00’da cenaze töreni düzenlenecek.
- 8'inci İtfaiye ve Kurtarma Sporları Dünya Şampiyonası, Antalya Cam Piramit bahçesine kurulan alanda başlayacak.
- Antalya’nın Kemer ilçesinde 21 ülkeden yaklaşık 120 sporcunun katılacağı Red Bull Türkiye, Kemer Enduro Kulübü ve XVENTURE yarışları öncesinde Yavuz Özcan parkı Antalya Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinde saat 11.00’da bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.
- MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın, saat 11.00’da partisinin Antalya il Teşkilatını ziyaret edecek.
- Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, saat 12.45’da partisinin il teşkilatını ziyaret edecek, yerel seçim startını verecek.
- Hakkari Çukurca’da şehit olan tankçı uzman çavuş Fevzi Algönül, saat 13.00’da Afyonkarahisar’ı Sinanpaşa ilçesinde düzenlenen törenin ardından toprağa verilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 356
Bu Ay : 3913
Toplam : 3913

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom