17 Ekim Türkiye Gündemi

17 Ekim 2012 Türkiye Gündemi

17 Ekim Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül’ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 09.10’da TED Üniversitesi’nin açılış törenine katılacak, saat 11.30’da Pakistan Devlet Bakanı ve Yatırım Kurulu Başkanı Saleem H. Mandviwala ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü’nde kabul edecek, saat 14.00’da Bosna-Hersek Dışişleri Bakanı Zlatko Lagumdzija ve beraberindeki heyeti kabul edecek, saat 15.00’da Gana Büyükelçisi İbrahim Abbass’ı kabul edecek, saat 16.00’da Türk-Amerikan Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Rechard L. Armitage ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

TBMM Başkanı Çiçek’in programı
- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 17.00’da “Bir Projem Var1 Bir Önerim Var” projesi ödül töreni ve resepsiyonuna katılacak.

Başbakan Erdoğan’ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.00’da Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katılacak, saat 13.00’da Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Zlatko Lagumdzija’yı parti genel merkezinde kabul edecek, saat 14.00’da ATO Cogresium’da gerçekleştirilecek “Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planı” toplantısına katılacak.

TBMM gündemi
- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'nda saat 10.30’da, kadın istihdamının artırılması konusunda sunum yapacak.
- TBMM Genel Kurul'da saat 14.00’te Toplu İş İlişkileri Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek.
- Plan ve Bütçe Komisyonu saat 14.00’te Sermaye Piyasası Kanunu Tasarısı'nı ele alacak.
- Fas Parlamento ve Sivil Toplum Bakanı Lahbib Chubani saat 14.15’te Dışişleri Komisyonu’nu, saat 15.00’te Fas Parlamento ve Sivil Toplum Bakanı Lahbib Chubani Anayasa Komisyonu’nu ziyaret edecek.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları
- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, saat 15.00’da Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Zlatko Lagumdzija ile Başbakanlık Merkez Bina’da bir araya gelecek.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, saat 09.00’da Dünya Yoksullukla Mücadele Günü kapsamında saat 09.00’da Asya Kızılcahamam Thermal Resort Otel’de gerçekleştirilecek programa katılacak.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 08.30’da İstanbul’da Balabanlı Rüzgar Enerji Santrali yatırım başlangıç törenine, saat 12.00’de The Marmara Oteli’nde ETKB-DEİK Türkiye-Pakistan İş Konseyi ve Pakistan Pencap Eyaleti Hükümeti arasındaki “Enerji Alanında İşbirliği Toplantısı”na katılacak.
- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, saat 10.00’da Swiss Otel’de Belçika Veliaht Prens Phılıppe ile görüşecek, saat 11.00’da Swiss Otel’de Türkiye-Belçika İş Forumu’na katılacak, saat 11.50’de Swiss Otel’de Türkiye-Belçika JETCO Protokolü imza törenine katılacak, saat 12.45’de Four Seasons Hotel’de konuklara öğle yemeği verecek, saat 17.00’da Four Seasons Hotel’de Almanya-Baden Württemberg Eyaleti Başbakanı Winfried Kretschmann ile görüşecek.
- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, saat 13.30’da hayatının kaybeden tiyatro oyuncusu Erol Günaydın’ın Ses Tiyatrosu'nda düzenlenecek cenaze törenine, saat 15.57’de Teşvikiye Camii’nde cenaze törenine katılacak.
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Konya’da Yeni Konya Stadyumu ve Dumlupınar Spor Kompleksi'nin temel atma törenine katılacak, Şehit Süleyman Ballan Spor Tesisleri'nin açılışını yapacak, öğrenci yurdu inşaatında incelemelerde bulunacak, çeşitli ziyaretler yapacak. Bakan Davutoğlu, Mehmet Tuza Pakpen Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin açılışını yapacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- CHP MYK, saat 13.00’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak.
- Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, saat 11.30’da parti genel merkezde basın toplantısı düzenleyecek.
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, saat 11.00’da Yenimahalle Belediyesi Yakacık Kurban Satış ve Kesim Merkezi’ni ziyaret edecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Belçika Prensesi Mathilde, saat 09.00’da Beylikdüzü'nde +60 Yaşamevi'ni ziyaret edecek, saat 15.00’da İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü Enerji Müzesi’nde Belçika'daki eğitim ve işbirliği olanaklarına ilişkin bilgilendirme toplantısına katılacak.
- İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, saat 11.00’da Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Proje İstanbul Fuarı” açılışına katılacak.
- Ankara Sanayi Odası, Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Merkezi işbirliği düzenlenen “Kadın Girişimci Yönetici Okulu” ücretsiz eğitim programları sertifika töreni, saat 10.30’da ASO’da gerçekleştirilecek.
- TÜİK, saat 10.00’da ağustos ayına ilişkin motorlu kara taşıtları istatistiklerini açıklayacak
- TEMAD önderliğinde ilk defa kutlanacak 17 Ekim Dünya Astsubaylar Günü etkinlikleri kapsamında, saat 11.00’da Anıtkabir ziyaret edilecek, saat 13.00’da Kocatepe Kültür Merkezi’nde panel düzenlenecek, saat 16.00’da Güvenpark Sanat Galerisi önünde resim ve fotoğraf sergisi açılışı ile Nefesli Show Band Konser ve Gösterisi gerçekleştirilecek.
- Dünya Kadın Yürüyüşü Türkiye Bileşenleri üyeleri, saat 12.30’da Sağlık Bakanlığı önünde basın açıklaması yapacak.
- Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Altındağ Belediye Başkanlığı arasında, saat 14.00’da işbirliği protokolü imzalanacak.
- TMMOB Mimarlar Odası üyeleri, saat 11.00’da basın toplantısı düzenleyecek.

SPOR GÜNDEMİ
----------------------
- Basketbolda Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda Fenerbahçe ile Galatasaray, saat 19.00’da Ankara Spor Salonu'nda karşılaşacak.
- Voleybolda Bayanlar Süper Kupa maçında Eczacıbaşı Vitra ile Galatasaray, saat 18.00’da TVF Başkent Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek.
- Yüzme, Eskrim ve Halk Oyunları federasyonlarının olağan genel kurulları, saat 10.00’da yapılacak
- Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, saat 14.00’da basın toplantısı düzenleyecek.
- 2012-2013 Voleybol Sezonu Teledünya Türkiye Kupası 2. Etap Kuraları, saat 14.30’da Volley Hotel’de çekilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 474
Bu Ay : 3118
Toplam : 3118

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom