Çakır Alt Yapı Çalışmalarını İnceledi

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır beraberinde belediye başkan yardımcıları Ahmet Ceyhan, Hasan Atay, Çilesiz Mahallesi Muhtarı Ahmet Yılmaz Büker ve bazı daire müdürleriyle birlikte çalışmaları yerinde inceledi.

Çakır Alt Yapı Çalışmalarını İnceledi Malatya Haber

Malatya’nın önemli bölgelerinden biri olan ve yeni merkez durumuna gelen Karakavak-Çilesiz bölgesinde 2009 yılından sonra yeni yol açma ve alt yapı çalışmalarında bulunduklarını belirten Başkan Ahmet Çakır, yeni yolların açılmasından sonra kanalizasyon, içme suyu, yağmur drenaj kanallarını yaptıklarını söyledi. Çakır, "Alt yapı ve yol açma çalışmalarını tamamladığımız bölgelerde, yollarımızın geri kalan kısmını kış ayları gelmeden asfaltlamak istiyoruz. Çünkü bölgemizdeki yapılaşma bitmek üzere, artık vatandaşlarımız yeni konutlarına taşınıyorlar. Son 1 yıl içinde bölgemize 3 bin 500 kişi gelmiş. Buradaki asfaltlama çalışmaları 1 haftadır sürüyor. 10 güne kadar buradaki çalışmaları bitirmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Şu ana kadar Karakavak-Tecde - Fahri Kayahan bölgesinde 14 kilometre uzunluğunda yeni yol açtıklarını ve bu yolların stabilizesinin yapıldığını aktaran Çakır, 14 kilometre uzunluğundaki yol ağının 8 kilometresinin asfaltlandığını kaydetti.

Fahri Kayahan bölgesinde alt yapı çalışmaları kapsamında şu ana kadar 3 kilometre civarında yağmur suyu drenaj hattı döşendiğini ifade eden Başkan Çakır, "Drenaj hattı çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca, 17 kilometre içme suyu şebeke hattı ile 7 kilometre kanalizasyon hattı tamamlandı. Hedefimiz Tecde’den çevre yoluna inen 50 metrelik yola kadar olan bu bölgenin tüm eksikliklerini gidererek, yeni bir Malatya’nın kurulmasına belediye olarak öncülük etmektir" şeklinde konuştu.

Fahri Kayahan bölgesinde Malatya Belediyesi tarafından yapılan çalışmaların vatandaşı memnun ettiğini belirten Muhtar Ahmet Yılmaz Büker, "2009 yılında yapılan imar çalışmalarından sonra bölgemiz Malatya’nın yeni gözdesi oldu. Yapılan konutlarla beraber Malatya Belediyemiz bu bölgede alt yapı çalışmalarında bulundu. Yeni yollar açarak bölgemizin ulaşım ağını genişlettiler. Şimdi son safha olan asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Mahallemize ve bölgemize yaptığı hizmetlerden dolayı Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve ekibine teşekkür ediyorum" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 612
Bu Ay : 3096
Toplam : 3096

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom