Ağız ve Diş Sağlığı Semineri

Malatya Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik projeleri kapsamında hayata geçirilen Semt Konakları, vatandaşlara yönelik faydalı organizasyonlar gerçekleştirmeye devam ediyor.

Ağız ve Diş Sağlığı Semineri Malatya Haber

Eğitim, kültür ve sanat ağırlıklı faaliyetlerin yanısıra, sağlık konusunda da vatandaşlara eğitici programların düzenlendiği Semt Konakları’nda, başta çocuklar olmak üzere toplumun her kesimine eğitici faaliyetler gerçekleştiriliyor.

Son olarak Melekbaba Semt Konağı’nda, çocuklara yönelik ağız ve diş sağlığı ile ilgili bir seminer düzenlendi.

14 Ekim Pazar günü düzenlenen seminerde, TOKİ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Diş Hekimleri’nden Adil Aytekin ile Nuray Aytekin tarafından ağız ve diş sağlığı ile ilgili bilgiler verdiler.

Diş Hekimi Nuray Aytekin, sağlıklı bir vücuda sahip olmak için ağız ve diş sağlığına gerekli önemin verilmesi gerektiğini belirterek, “Ağız ve diş sağlığı, yediğimiz gıdalarla başlar. Asitli içeceklerden, abur-cuburdan uzak durmalıyız. Bunun yanı sıra günde 3 defa dişlerimizi fırçalamalıyız” dedi.

Diş macunu ve diş fırçası dağıtıldı.

Aytekin daha sonra diş fırçalama teknikleri ve ağız bakım ile ilgili uygulamalı sunum yaptı. Seminerin sonunda Diş Hekimleri Adil Aytekin ile Nuray Aytekin çocukların diş muayenesini yapıp, diş macunu ve diş fırçası dağıttılar.

Melekbaba Semt Konağı Koordinatörü Mehmet Kont, semt konağında sınavlara hazırlık kursunun yanında birçok branşta eğitim çalışmalarında bulunduklarını belirterek, bu çalışmaların yanı sıra sağlık alanında da etkinlikler düzenlediklerini söyledi.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 348
Bu Ay : 866
Toplam : 866

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom