Hac'da Diyanet Hastaneleri Hazır

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kutsal topraklarda 7 gün 24 saat ücretsiz olarak sunduğu sağlık hizmetleri hacı adaylarının yüzünü güldürüyor.

Hac'da Diyanet Hastaneleri Hazır Dünya

Diyanet İşleri Başkanlığı Mekke Hastanesi Başhekimi'nin verdiği bilgilere göre, sağlık hizmetleri çerçevesinde Mekke’de bir hastane, 13 sağlık ocağı ve 2 sağlık merkezi hacı adaylarının hizmetine sunuldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı'na ait Mekke ve Medine’deki hastaneler, sağlık ocağı ve sağlık merkezlerinde 1 başhekim, 5 başhekim yardımcısı, 1 başhemşire, 68 uzman doktor, 69 uzman pratisyen olmak üzere toplam 423 personel ve 11 ambulansla hacı adaylarına 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Sağlık merkezlerine Türkiye’den getirilen 270 kalemden oluşan 3 TIR dolusu ilaç tanı, teşhis ve tedavileri yapılan hacı adaylarına ücretsiz olarak veriliyor.

Mekke Hastanesi'nde dahiliye, kulak- burun- boğaz (KBB), göz hastalıkları, göğüs hastalıkları, nöroloji, üroloji, psikiyatri, kadın doğum, kardiyoloji, genel cerrahi, enfeksiyon hastalıkları, cildiye, ortopedi, aile hekimliği, ultrason, diş ve acil polikliniği olmak üzere 17 poliklinikte hizmet veriliyor.

132 yataklı Mekke Hastanesi'nde servis odalarının tamamı Sağlık Bakanlığı'nın standartlarına uygun olan nitelikli oda statüsünde kuruldu. Yatarak tedavi görmek durumunda olan hacı adayları, 2-3 kişilik tuvalet ve banyolu odalarda sağlık hizmeti alıyor. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı hastane, sağlık ocağı ve sağlık merkezleriyle Türkiye’den gelen hacı adayları dışında yabancı hacı adaylarına da acil vakalarda hizmet verilebiliyor. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 629
Bu Ay : 6609
Toplam : 6609

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom