Tekstilcilerin Sorunları Ele Alındı

Malatya'da düzenlenen toplantıyla tekstilcilerin sorunları ele alınırken, teşviklerin iyileştirilmesi gerektiği dile getirildi.

Tekstilcilerin Sorunları Ele Alındı Malatya Ekonomi

1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Remzi Yaşar, Malatya Aktif İşadamları Derneği (MAKİAD) Tekstil Komitesi'nin konuğu oldu. Burada bir konuşma yapan Yaşar, Malatya'da istenen düzeyde yatırım ve talep olmadığını söyledi. Yatırımcıların şehre gelmesi ve yatırımlarına devam etmesi için teşviklerin iyileştirilmesi ve devam etmesi gerektiğini vurgulayan Yaşar, “Malatya teşvikte 4. bölgede. Fakat yatırım organize bölgede yapılırsa 5. bölge kapsamında değerlendiriliyor. Desteklerden faydalanma durumu var” dedi.

Malatya'nın yeni teşvik yasasında 4. bölgede olmasının dezavantaj olduğunu vurgulayan Yaşar, yatırımcıları çekecek uygulamalar yapılması gerektiğini dile getirdi. Yaşar, “Bir diğer husus 5084 paketidir. Bu firmaların yükünü hafifleten, enerji, SSK ve vergi desteği olan bir paketti. Fakat bu paket kaldırıldı. Bu paketin yerine yeni teşvik yasasına firmaları rahatlatacak maddeler eklenebilir. Enerji, vergi, SSK, ve makine desteğine kadar yatırımcıya destek olunması gerektiği kanaatindeyim” diye konuştu.

MAKİAD üyesi Sebahattin Kocaağa ise, ''Bu paketin kalkması bizi mağdur ediyor. Dolayısıyla firmalara yansıması oldu. Yeni teşvik yasasına enerji desteğinin, stopajın ve işveren payının her sektör için geçerli olması gerekir. Diğer husus olarak Malatya'ya daha fazla yatırımcı ve yatırım bekliyorsak Malatya'nın 4. bölgeden çıkarılması gerek'' şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 689
Bu Ay : 6773
Toplam : 6773

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom