Görme Engelli Sporcuların Başarısı

Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Şerif Büyükdaş, kulüp olarak çıtayı yükselttiklerini, dünyaya Malatya’nın adını duyurmayı hedeflediklerini söyledi.

Görme Engelli Sporcuların Başarısı Malatya Spor

Büyükdaş, Malatya Belediyesi’nin destekleriyle müsabakalara katıldıklarını kaydederek, “Günümüz sporu artık profesyonelce yapılıyor. Bizimde profesyonelliğe giden yoldaki en büyük destekçimiz Malatya Belediyesi oluyor. Malatya Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın destekleriyle kulüp olarak Malatya’yı gururla temsil ediyoruz. Sporcularımızdan Emre Yaylacı ve İzzet Yaylar büyük başarılara imza attı. Alttan genç sporcularımızda yetişiyor. Sesimizi tüm dünyaya duyuruyoruz.

Malatya’nın adını dünya çapında duyurmak bizlere ayrı bir gurur veriyor. Bu anlamda Malatya Belediyemiz bizlere her zaman destekte bulunuyor. İnşallah bundan sonraki şampiyonalarda da bizlere yardımcı olurlarsa, bizlerde elde edeceğimiz başarılarla desteklerinin karşılığını veririz” dedi.
Daha büyük başarılar elde etmek amacıyla altyapıdan sporcuların yetiştirildiğine dikkat çeken Büyükdaş, “4 yılda 66 madalya kazandık. Emre Yaylacı, Dünya Oyunlarında yüksek atlamada dünya ikinciliğini elde etti. Sporcumuz, uzun atlamada Paralimpik Olimpiyatlarına hazırlanıyor.

Yunus Emre Özpolat ve Ömer Uçar futbol ve goalball branşlarına hazırlanıyor. Londra Paralimpik Oyunlarında goalball müsabakalarında Türkiye üçüncü oldu. Görme engellilere ait olan bu spor dalında başarının daha da yükselebilmesi için çocuklarımızı küçük yaşta bu spora yönlendiriyoruz. Bunun yanında Kahraman Kurbetoğlu oynadığı futbolla herkesi kendisine hayran bırakıyor. Çıtayı yükselttik. İnşallah bundan sonra daha da büyük başarıları elde edeceğiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom