Din Görevlileri MÜSİAD'ı Ziyaret Etti

Malatya'da din görevlileri, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi'ni ziyaret etti.

Din Görevlileri MÜSİAD'ı Ziyaret Etti Malatya Haber

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle gerçekleştirilen ziyarette konuşan MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Namık Şahin, toplumun kurtuluşunun İslam ve Müslümanların çalışmasıyla mümkün olabileceğini kaydederek, "Bugün dünyadaki 1 buçuk milyar Müslümanın, İslam ülkelerinin geliri bir Almanya kadar değil, ya da Japonya'nın 4’te 1’i kadar... Doğal gaz ve petrol anlamında zengin olduğu halde... Gerçekten uğraşmamız gerekiyor.

Müslümanlar olarak uğraştığımız da, çabaladığımız da dünyanın en süper devleti olmuşuz. Nerede zulme uğrayan bir ülke varsa, insan varsa onların yardımına Müslümanlar koşmuş. Fakat ne zaman İslam’dan uzak kalmışız ya da İslam ülkelerinde bir takım diktatörler konumu ele geçirmişler, bizler zelil duruma düşmüşüz. Bizlerin mutlaka uğraşması gerekiyor. Bu konuda sizlere biraz daha görev düşüyor. Bu konuda bizlere de ne görev düşüyorsa sizlerin yanındayız. Uğraşalım, çünkü biz biliyoruz ki, uğraştığımız zaman bu toplumun kurtulması ancak İslamla, Müslümanların çalışmasıyla olur. Müslümanların bulunduğu yerde zulmün olması mümkün değil" ifadelerini kullandı.

İl Müftü Yardımcısı İhsan Mesut Akbaş da, her sene Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nda bir temanın ele alındığına dikkat çekerek, "1986 yılından beri Camiler Haftası olarak kutlanıyordu. Tabi düşünüldü ve yerinde bir karar verildi. Türkiye’de herkesin bir günü var ve din görevlileri potansiyeli de düşünülerek 2003 yılından beri Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlanmaya başlandı. Her sene hafta dolayısıyla bir tema belirlendi.

Bu senede 'engelliler' tema olarak belirlendi. Allahü tealanın ibret olsun diye topluma belki doğuştan, belki de sonradan arizi bazı sebeplerle engelli olan insanlar için cami-engelli buluşması, camilerin engellilerin girebileceği hale getirilmesi, engellilerle daha çok ilgi ve alaka içinde olunması gibi çalışmalar var" dedi.

Akbaş, camiler ve camilerdeki din görevlilerinin önemine de değinerek, "Caminin dinimizdeki yeri hiçbir zaman küçümsenmedi. Çünkü neredeyse insanın fıtratıyla başlayan, insanın dünyaya gelişiyle başlayan bir ibadet duygusu ve ilk Kabe, ardından Mescid-i Aksa, ardından Mescid-i Nebi ve mescitler bu şekilde devam edegeldi. Tabi camiler kadar camilerde görev yapan görevlilerimizde ehemmiyetli. Biz namazımızı emanet ederek kılıyoruz. Türkiye’de potansiyelimiz şu anda 110 bini geçmiş durumda" şeklinde konuştu.

Diyanet-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Refik Metin ise, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle ziyaretlerde bulunduklarını söyleyerek, "Diyanetin tutumu; din hizmetinde sadece camia noktasında tutmak değil, halkı da içine katarak, halkla beraber din hizmetini ileriye götürme adına bu haftayı idrak etme gayreti içerisindeler. Bizler toplumun manevi kanadını oluşturuyoruz. İnsanımızın ayakta durmasına, olaylara karşı görüşünü koyması adına, maneviyatını geliştirme noktasında bir hizmet sunuyoruz" diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 86
Bu Ay : 4452
Toplam : 4452

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom