9 Ekim Türkiye Gündemi

9 Ekim Türkiye gündemi

9 Ekim Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül’ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 10.00’da YÖK Başkanlığını ziyaret edecek, saat 14.30’da Macaristan Büyükelçisi Janos Hovari’yi Çankaya Köşkü’nde kabul edecek, saat 16.30’da Norveç Parlamento Başkanı Dag Terje Andersen ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

Başbakan Erdoğan’ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 15.00’te Norveç Parlamento Başkanı Dag Terje Andersen ile TBMM’de görüşecek, saat 17.00’de eski Avrupa Parlamentosu Başkanı ve Konrad Adenauer Vakfı Başkanı Hans Pöttering'i Resmi Konut'ta kabul edecek.

TBMM Başkanı Çiçek’in programı
- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 12.00’de Norveç Parlamento Başkanı Dag Terje Andersen ile görüşecek.

Bakanların ve bakan yardımcılarının faaliyetleri
- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, saat 10.00’da Başbakanlık Merkez Bina'da orta vadeli programı açıklayacak.
- AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 10.30’da eski Avrupa Parlamentosu Başkanı Hans-Gert Pöttering'i kabul edecek, saat 14.30’da Alman milletvekilleri ve Hür Demokratik Parti Dış İlişkiler Çalışma Grubu üyeleri ile görüşecek.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, saat 10.00’da Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dabi Emirliği Ulusal Enerji Şirketi TAQA ve Elektrik Üretim AŞ (EÜAŞ) arasında Afşin Elbistan bölgesinde elektrik üretimine ilişkin iş birliğine dair ortak bildirinin imza törenine katılacak.
- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Hyatt Regency’de saat 10.00’da 3M Firması yatırımına ilişkin basın toplantısına, saat 11.30’da Nijer Devlet Bakanı ve Planlama, Toprak İdaresi ve Toplumsal Kalkınma Bakanı Amadou Boubacar Cisse ile Ekonomik ve Teknik İş Birliği Anlaşması’nın imza törenine katılacak; saat 12.30’da Kazakistan Başbakan Yardımcısı, Sanayi ve Yeni Teknolojiler Bakanı Aset O. Isekeshev ile ikili görüşmelerde bulunacak. Çağlayan; Ceylan Otel’de saat 15.45’te Slovenya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomik Kalkınma ve Teknoloji Bakanı Radovan Zerjav ile ikili görüşme yaptıktan sonra Türk-Sloven İş Forumu’na katılacak. Saat 17.30’da, Sierra Leone Ticaret ve Sanayi Bakanı Dr. Richard Konteh ile görüşecek olan Çağlayan, saat 18.15’te ise Katar İş ve Ticaret Bakanı Şeyh Jassem Bin Abdul Aziz Bin Jassem Bin Hamad Al Thani ile görüşmelerde bulunacak.
- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Hilton Convention Center’da saat 19.30’da, 29. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Ödül Töreni’ne katılacak.
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, saat 11.00’de Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünü ziyaret edecek, saat 11.30’da üniversitede konferansa katılacak, saat 14.00'te ise AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek.

TBMM gündemi
- AK Parti saat 11.00’de, MHP saat 11.00’de, CHP saat 13.30’da, BDP ise saat 12.30’da grup toplantılarını gerçekleştirecek.
- TBMM Genel Kurul'da yerel seçimlerin 27 Ekim 2013'te yapılmasını öngören Anayasa değişikliği teklifinin ilk tur görüşmeleri yapılacak. Görüşmeler saat 15.00’te başlayacak.
- TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır ve komisyon üyeleri, Almanya Federal Cumhuriyeti Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu üyeleri, saat 10.30’da Hür Demokrat Parti milletvekillerinden oluşan heyetle görüşecek.
- Türk Parlamenter Birliği Başkanı Nevzat Pakdil, eski Avrupa Parlamentosu Eski Üyeleri Derneği Başkanı Pat Cox ve beraberindeki heyetle saat 12.00’de bir araya gelecek.

Siyasi partilerin gündemi
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, saat 10.30’da Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Derneği Başkanı Burak Yalım ile beraberindeki heyeti parti genel merkezinde kabul edecek.
- İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem, saat 11.00’de parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, saat 16.00’da TOBB ETÜ’de hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerine “Girişimcilik ve Liderlik” konulu bir konferans verecek.
- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, saat 19.30’da JW Marriott Otel’de Ankara’nın başkent oluşunun 89. yıl dönümü onuruna resepsiyon verecek.
- Gayrimenkul AŞ adına kayıtlı Antalya’nın Muratpaşa ilçesi, Yüksekalan Mahallesi, 12669 Ada, 5 No’lu parseldeki 4900 metrekare yüzölçümü gayrimenkul ve bu gayrimenkul üzerindeki binaların özelleştirilmesine ilişkin açılan ihalede nihai pazarlık görüşmesi, saat 14.30’da Özelleştirme İdaresi Başkanlığında yapılacak
- Ankara Kalkınma Ajansı’nın 2012 yılı 2. Kalkınma Kurulu toplantısı, saat 09.30’da Kalkınma Kurulu Başkanı Mustafa Lale’nin başkanlığında Rixos Grand Otel’de gerçekleştirilecek.
- KOSGEB ile TESK arasında, saat 11.00’da TESK Genel Merkezi’nde iş birliği protokolü imzalanacak.
- Türkiye İstatistik Kurumu, saat 10.00’da Ağustos 2012 dönemine ilişkin sanayi üretim endeksini açıklayacak.
- Altı yıl önce kurulan ve Milano Moda Haftası’na davet edilen ilk ve tek Türk firması BNG, saat 19.30’da Türkiye’deki sekizinci mağazasını Arjantin Caddesi’nde açacak.
- DİSK üyeleri, saat 10.30’da DİSK Genel-İş Sendikası şubeleri önünden TBMM’ye yürüyecek.
- Stratejik İletişim Merkezi (STRATİM) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “İstanbul Forumu”, Conrad Otel’de saat 09.30’da başlayacak.
- İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü Çalışanları, İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi bahçesinde saat 12.00’de, doğalgaz, elektrik ve akaryakıta yapılan zamların geri alınması için yürüyüş ve basın açıklaması düzenleyecek.
- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başkanlık Makamı Saraçhane’de saat 14.00’te, İsviçre Bern Belediye Başkanı Alexanded Tschappat ile görüşecek, saat 15.00’te ise Rusya Yerel İdaresi Konseyi Başkanı Vyaçeslav Stepanoviç Timçenko ve beraberindeki heyeti kabul ederek “Türkiye Belediyeler Birliği ile Rusya Yerel İdaresi” arasında iş birliği konusunda karşılıklı iyi niyet protokolüne imza atacak.
- İstanbul Üniversitesi öğrencileri, Beyazıt Meydanı’nda saat 14.00’te, “Parasız Eğitim Haktır”, “Yemekhane Zamları Geri Alınsın” konulu basın açıklaması düzenleyecek.

SPOR GÜNDEMİ
- A Milli Futbol Takımı, Romanya ile oynayacağı FIFA 2014 Dünya Kupası grup eleme maçının hazırlıklarını saat 11.00 ve 19.00'da yapacağı antrenmanlarla sürdürecek. Saat 11.00'deki antrenmanın ilk yarım saati basın mensuplarına açık olacak.
- Galatasaray Spor Kulübü, Yandex ile yapacağı ‘Resmi Arama Motoru’ anlaşmasının imza töreni, bugün saat 11.00’de Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da yapılacak.
- Kasımpaşa, Antalya'da 5 günlük kampa girecek. Kasımpaşa, 5 gün sürecek Antalya kampının ardından 13 Ekim 2012 Cumartesi günü İstanbul'a geri dönecek. Yeni teknik direktör Şota da takımın başında olacak.
- Judo Federasyonu başkan adayı Ramazan Kürşad Özdemir, saat 10.00’de TSYD’de basın toplantısı düzenleyerek adaylığını resmen açıklayacak.
- Eurocup’ta ülkemizi temsil edecek Banvit ve Galatasaray Medical Park’ın rakipleri Barcelona’daki Spor ve Olimpiyat Müzesi’nde TSİ 17.00’de çekilecek kuranın ardından belli olacak. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 888
Bu Ay : 1623
Toplam : 1623

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom