Girişimcilik Kursu Sertifika Töreni

Malatya’da Girişimcilik Kursu sertifika töreni düzenlendi.

Girişimcilik Kursu Sertifika Töreni Malatya Haber

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Salonu’nda düzenlenen Girişimcilik Kursu sertifika töreninde konuşan MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, “İnsanlarımızın kendi işlerini kurmaları önemlidir” diyerek, “Bugüne kadar TSO kanalıyla 400 kişi kurslara katıldı ve bunların 50’si işyerlerini açtı. İşinizi ciddi takip ediniz. Bedava iş kurma diye bir zihniyet yok. Devlet önünüzü açıp, bazen hibe, bazen düşük faizli kredi veriyor. Siz gayret edeceksiniz. Biri size getirip bedava para vermez” ifadelerini kullandı.

Bir düşünürün, "Yokuş çıktığınızda terlemediğiniz zaman, inişte göz yaşı dökersiniz" sözünü hatırlatan Erkoç, iş ve aş temin etmek için MTSO olarak çaba gösterdiklerini söyledi.

Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) Malatya Müdürü Müge Demirkazık, "Pratik, uygulamalı ve bilgiler kapsamında kursumuzu tamamladık. Kuracağınız işletmelerde ABİGEM’in önerisini alınız. Kuracağınız işler konusunda danışmanlık gibi, kurumsallaşma adına ve pazar konusunda bilgi alabilirsiniz. Az olan ve uzun vadeli işleri tercih ediniz" dedi.

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiciyi Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Malatya İl Müdürü Murat Seki de, TSO’nun bu tür organizelere hep destek verdiğini belirterek, "Bin 600-bin 700 civarında kişiye eğitim verdik, 190 kişi işini kurdu. 30 bin TL’si hibe 100 TL’ye kadar kredi veriliyor" diye konuştu.

Konuşmalardan sonra, TSO, ABİGEM ve KOSGEB işbirliğiyle açılan Girişimcilik Kursu’nu tamamlayan 90 kişiye, sertifikaları yetkililer tarafından verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 788
Bu Ay : 7934
Toplam : 7934

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom