KUMTEL Bayileri Bir Araya Geldi

Elektrikli ev aletlerinde Türkiye’nin lider firmaları arasında yer alan KUMTEL, Malatya’da bayileriyle bir araya gelerek ürünler hakkında bilgiler verdi.

KUMTEL Bayileri Bir Araya Geldi Malatya Haber

KUMTEL ile Zirve Pazarlama'nın ortaklaşa olarak Anemon Otel’de düzenlediği bayi bilgilendirme toplantısında, KUMTEL Bölge Müdürü Osman Çelebi katılımcılara detaylı bilgiler aktardı.
Bilgilendirme toplantısı öncesinde bir konuşma yapan Zirve Pazarlama Müdürü Erhan Çekin, yeni yasayla birlikte ürünlerde bulunması gereken özellikleri anlatmak amacıyla böyle bir organizasyon düzenlediklerini ifade etti. Çekin’in konuşmasının ardından Osman Çelebi, yeni ürünler hakkında bayi temsilcilerine bilgiler verirken, firma olarak ısıtıcı grubunda ciddi bir pazar payına sahip olduklarını söyledi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2009 yılından 2012 yılına kadar açıklamış olduğu Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu içerisinde yer aldıklarını belirten Çelebi, "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ısıtıcılarla ilgili bir takım standartlar koymuştur. Bakanlık, infrared ısıtıcılarda '2 model üretebiliyorsunuz' diyor. Ayaklı üretilecekse, hiçbir şekilde düşme emniyetsiz üretilemeyeceği belirtiliyor. Yani devrildiğinde kendisini kapatabilen bir ısıtıcı üretme zorunluluğu var. Bunu da 2 bin wattın altında üretebiliyorsunuz, ya da 2 bin wattın üzerinde üretilecekse, bunun da duvara monteli olması ve harici ayağının olmaması şartı var. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sırf bu iş için 750 kişilik bir kadro açtı ve bu işin takipçisi olacak.

Biz firma olarak, bu pazarda da söz sahibi olarak üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Standartlara uygun olmayan ürünleri üreten ve satanlara ürün başına 17 bin TL ceza kesilecek. Bütün sobalarımız devrilme emniyetli, CE ve TSE belgelidir. Ürünlerimizde düşme emniyeti vardır. Isıtıcımız yere düştüğünde kendisini kapatıyor ve alarm veriyor. Öte yandan ürünlerimizde hiçbir şekilde elektrik kaçağı yoktur" şeklinde konuştu.

Bilgilendirme toplantısında ürünlerdeki düşme emniyeti ve elektrik kaçağı olmadığına dair bir takım testler de, bayi temsilcilerine uygulamalı olarak gösterildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 293
Bu Ay : 5487
Toplam : 5487

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom