Ersin Tatar Vali Şahin'i Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Maliye Bakanı Ersin Tatar, Malatya Valisi Vasip Şahin’i ziyaret etti.

Ersin Tatar Vali Şahin'i Ziyaret Etti Malatya Haber

Demir-yol İş Sendikası Malatya Şubesi’nin daveti üzerine Malatya’ya gelen KKTC Maliye Bakanı Tatar, Malatya Valisi Vasip Şahin’e ziyaretinde KKTC bayrağı ve bir motif, Vali Şahin de tepside kuru kayısı hediye etti.

KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini belirten Şahin, "Kıbrıs Türkleri'ni tarihi bağlarımızla bağlı olduğumuz ve atalarımızdan kalan yadigar olarak görüyoruz. Biz Malatya olarak tabi ki Kıbrıs’ı hem eğitim adası olarak hem de kardeş ada olarak görüyoruz. Malatya, Kıbrıs Türkleri'nin ikinci evleridir" dedi.

Bakan Ersin Tatar da, "Bizlerle birlikte ülkemizin geleceği için çalışan çok sayıda kardeşlerimiz vardır. KKTC’de Malatya’yı yakından izliyoruz. Malatya’nın son yıllardaki başarısı Türkiyemizin başarısı... Gerek sanayide gerekse tarımsal alanda ve başka sektörlerde Malatya büyük bir gelişme içerisindedir. KKTC’nin de son yıllarda gerek eğitim ve turizm açısından önemli başarıları vardır. KKTC üniversitelerinde okuyan ve KKTC’de ikamet eden çok sayıda Malatyalı var. Bu ziyaretlerin iki kardeş halkın ilişkilerinin daha iyi bir noktaya gelebilmesi için önemli olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Türkiye'deki istikrarın KKTC'ye de yansıdığını kaydeden Tatar şöyle konuştu:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin son yıllarda yakalamış olduğu istikrar, bölgede hem siyasi hem de ekonomik güç olabilmesi ve bu olumlu gelişmelerin KKTC’ye yansıması bizim öz güvenimizi arttırmıştır. Bu nedenle Türk milletine şükran duyuyoruz. Önemli olan bu istikrarın daha da geliştirilmesi, daha da kalıcı hale getirilmesidir. Siyasi anlamda çok büyük başarılara imza attık. Bundan sonra ekonomik alanda da aynı başarıların devam ettirilmesi kaçınılmaz ve şarttır. Çok önemli tedbirler aldık, çok önemli düzeltmeler yaptık.

Mali disiplini, bütçe disiplini gibi çok önemli kavramların artık yerleştirilmesi bakımından çok aşamalar kaydettik. Son yıllarda bu aldığımız tedbirler her ne kadar bazı kesimler tarafından tepki görmesine rağmen, halkta bu adımların doğru olduğuna yönelik kanaatler oluşmuştur. Önemli olan ise gençlerimize kalıcı güzellikler bırakmaktır. Çünkü biz şu an bütün ekmeği tüketirsek, gelecek nesillere ihanettir. Dolayısıyla tedbirler alarak biraz özverili hareket içerisinde gelecek kuşaklara daha güvenli günler bırakılmalıdır."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 836
Bu Ay : 6030
Toplam : 6030

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom