Kan Kampanyasına Destek

Malatya Doğa Sporları ve Bisiklet Topluluğu Derneği üyeleri, kan kampanyasına destek verdi.

Kan Kampanyasına Destek Malatya Haber

Malatya Park AVM önünde konuşlanan Kızılay kan toplama TIR'rına gelerek kan veren Malatya Doğa Sporları ve Bisiklet Topluluğu Derneği Başkanı Mustafa Ekici, zaman zaman etkinliklere katıldıklarını ifade ederek, “Malatya’da geri kalmış, yapılması gereken konular ve işler var. Malatya’nın bilinmeyen yerleri göstermek, bazı konularda duyarlı olduğumuzu göstermek için çaba gösteriyoruz. Malatya’da kan kampanyasına yeterli destek olmadığını gördük. Dernek olarak duyurmak ve kan verip örnek olduğumuzu göstermek için çaba gösteriyoruz” dedi.

Malatya Kızılay Kan Bağışı Merkezi Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Ferhan Altunbaşak ise, “Malatya Park AVM-Kızılay iş birliği ile kan toplama organizasyonu düzenliyoruz. 18-65 yaş arası tüm sağlıklı insanları kan vermeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Malatya Kızılay Kan Merkezi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi veren Altunbaşak, “Sağlık Bakanlığı geçen yıl Malatya’da 16 bin 500 kan toplayın dedi. Biz 17 bin 300 topladık. 2012 için 22 bin 500 toplanması istendi. 20 bin toplanacak gibi görünüyor. İstenen rakama ulaşmak için çaba gösteriyoruz. Malatya’da 21 sağlık kuruluşu bizden kan bekliyor. Amacımız, hastaneler kan istediğinde yok dememektir” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 809
Bu Ay : 1327
Toplam : 1327

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom