Malatya'lı Aldığı Krediyi Geri Ödüyor

(TSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, geri dönmeyen kredilerde Türkiye ortalamasının yüzde 2.5 olduğunu, ancak Malatyalıların aldığı kredileri ödemesinden dolayı bu oranın Malatya için yüzde 1.8 olduğunu aktardı.

Malatya'lı Aldığı Krediyi Geri Ödüyor Malatya Haber

TSO Meclisi Eylül ayı toplantısı, TSO Meclis Salonu’nda yapıldı. TSO Meclis Başkanı Sami Payza, toplantı öncesinde yaptığı açıklamada, ABD’de çekilen “Müslümanların Masumiyeti” filmine tepki göstererek, “İslam dünyasını yöneten liderler bir araya gelip de, hakarete karşı bir tepki ve girişimde bulunmuyor. Özelikle İslam dünyasını yöneten liderleri tepkisiz kaldıkları için kınıyorum” dedi.

Müslüman coğrafyasında bırakın kardeş kanını, kalbini bile kırmanın haram olduğunu belirten Payza, “İslam coğrafyasında bir birimizi öldürüyoruz. Türkiye’de insanları Kürt’tür, Türk’tür diye kandırdıkları insanları görüyorsunuz. Kardeş kardeşi öldürüyor. Diğer İslam coğrafyasına bakıyorsunuz, hepsi aynı şekilde. Bizim dinimizde bırakın kan akıtmayı, kalp kırmak bile haram. Bizi ucuz hesaplarına alet ediyorlar. Maalesef bizde buna alet oluyoruz. Kürdün Trüke, Türkün Kürde, Türkün Arap’a Arap’ın Türk’e bir üstünlüğü yoktur. Maalesef çok kütü bir oyun. Bizde bu oyuna alet oluyor. Allah bizi ayıktırsın diyorum” dedi.

TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ise, iş adamlarına Malatya programı hakkında bilgi vererek, “Türkiye genelinde 4 ilde yapıldı. İstanbul, Ankara, Malatya ve Gaziantep’te. TOBB ve Bakanlığın ortaklaşa organize ettiği dünyada Türkçe konuşan ülkelerin bir programıydı. Yaklaşık 28 ülkeden 38 kişi katıldı. Ahilik Haftası’nda onlara bir de öğlen yemeği ikram ettik. Çok memnun oldular. Güzel izlenimlerle Malatya’dan ayrıldılar” dedi.

İnönü Üniversitesi’nde Girişimci Kurulu ile ilgili bir büronun TSO tarafından kurulduğunu anlatan Erkoç, “Büromuzda genç girişimci arkadaşlarımız üniversitenin faaliyetlerinde yararlanacaktır” diye konuştu. Türkiye’nin çevresindeki ekonomik ve siyasi gelişmelere karşın yüzde 4 oranında büyümesinin fena olmadığını belirten Erkoç, “Piyasada ciddi manada sıkıntılar var. Malatya’nın sıkıntıları bayında kayısı ile ilgili problemler geliyor. Bu yıl kayısı bol oldu ve birazda kalite noktasında istediğimiz kaliteyi yakalayamadık. Kayısı ile ilgili ticaret yapanların mağduriyeti söz konusu. Kayısı fiyatlarında bir önceki döneme göre düşüşler söz konusu.Malatya piyasasının bu anlamda daraldığını ifade etmek lazım. Rakamlara baktığımızda son 6 ayda Malatya krediyi kullanan illerin başında geliyor.

Malatya, geri dönmeyen kredilerde Türkiye ortalamasının altında. Malatya aldığı krediyi hemen hemen geri ödemiş. Geri dönmeyen kredi de Türkiye ortalaması yüzde 2.5’lerde iken, Malatya’da bu oran yüzde 1.8’lerde. Malatyalı sanayici ve tüccar aldığı krediyi aldığı krediyi geri ödemeyi de kendisine bir prensip edinmiş. Malatya bölgede en çok konut kredisi kullanan illerin başında geliyor. Geri dönen senetlerde ise ticari hacmi çok geniş olduğu için burada biraz öndeyiz” dedi.

Erkoç, "Müslümanların Masumiyeti" adlı filmin ABD’de çekilmesine ve Batı ülkelerinin bu filme tepki göstermemesini ise kınadı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 275
Bu Ay : 3719
Toplam : 3719

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom