Bayram Turtay'dan Basın Açıklaması

Türkiye Tekvando Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Turtay, Bosna Hersek’te düzenlenen Balkan Tekvando Şampiyonası’ndan başarıyla dönmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bayram Turtay'dan Basın Açıklaması Malatya Spor

Turtay, şampiyonadan 37 madalya ve 7 kupa ile döndüklerini kaydederek, “Tekvando Balkan Şampiyonası Bosna Hersek’te yapıldı. Türkiye olarak şampiyonaya yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde katıldık. Yıldızlarda takım halinde bayan ve erkeklerde şampiyon olduk. Gençlerde erkeklerde şampiyon olduk. Tecrübe kazanması amacıyla götürdüğümüz büyüklerde derece yapamadık. Müsabakalar sonucunda 27 tane altın, 6 tane gümüş, 4 tane de bronz madalya aldık. Takım halinde ikinci olduk. İkinci olmamızın sebebi de, Hırvatistan şampiyonaya 120 sporcu ile katılırken, biz 48 sporcu ile müsabakalarda yer aldık. Bundan dolayı ikinci olduk yoksa takım halinde genel klasmanda birinci olacaktık. 7 tane kupa aldık. Bütün tekvando camiasına hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bosna Hersek’te bir ilki yaşadıklarına da dikkat çeken Turtay, “İşin en güzel tarafı Balkanlarda ilk defa Bosna’da maç yaptık. Buda Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanımız Metin Şahin’in uğraşları sonucu gerçekleştirildi. Metin Şahin Başkanımızın aynı zamanda Balkan Federasyon Başkanı olması münasebetiyle ilk defa Saray Bosna’da maç düzenlendi” ifadelerini kullandı.
Turtay, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin’in başkanlığa tekrar adaylığını açıklamasını da değerlendirerek, “Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanımız Metin Şahin, federasyon başkanlığına adaylığını açıklaması hepimizi memnun etti. Bununda bütün camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Venezuela’da düzenlenen Dünya İşitme Engelliler Tekvando Şampiyonası’nda artı 80 kilogramda dünya şampiyonu olan Malatyalı tekvandocu Osman Geçit’i de kutlayarak, “Osman Geçit kardeşimizin bizim sporcumuz. Altın Adamlar Spor Kulübü’nde yetişti. Baştan beri antrenörü Nurettin Uçar ile birlikte çalışıyor. Osman, çok güçlü bir sporcu. Bu sene de güzel başarılara imza attı. Biz dünya şampiyonu olacağına inanıyorduk. 2013 yılında yapılacak olan olimpiyatlarda da başarılı olacağına inanıyoruz. Malatya’mıza hayırlı olsun” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 11
Bu Ay : 1864
Toplam : 1864

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom