THY Uçaklarında Kayısı Tanıtımı

Türk Hava Yolları (THY) uçaklarında kayısı ikramından sonra, kayısıyla ilgili film de izlettirilecek.

THY Uçaklarında Kayısı Tanıtımı Malatya Haber

Aralarında AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekili Cemal Akın, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Yalçın Geyik, MAKİAD Başkanı Muzaffer Erşan, MÜSİAD Başkanı Namık Şahin, Malatya Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kalaycıoğlu, Malatya Esnaf ve Sanayi Odası Başkanı Şevket Keskin, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifleri Başkanı Ali Evren, Malatya Eğitim Vakfı Başkanı Mesut Parlak ve eski başkan Şaban Taçyıldız, MİAD Başkanı Yunus Akdaş, MİAD Kadın Kolları Başkanı Kadriye Yüksel, MASTÖB Başkanı Bekir Alyüz, MADEF Başkanı Yılmaz Durmuş, Malatya Pazarı Yönetim Kurulu Üyesi Murat Palancı, Hürriyet gazetesinden Vahap Munyar, Sabah gazetesinden Şelale Kadak ve Sevilay Yükselir ile Zaman gazetesinden Mehmet Kamış'ın da bulunduğu Malatyalı gazetecilerden oluşan heyet, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu'ya gerçekleştirdikleri ziyaretten yeni bir müjdeyle döndü.

İstanbul Feshane'de düzenlenen Malatya Tanıtım Günleri etkinliğinde Topçu'dan THY uçaklarında kuru kayısı ikram edilmesi konusunda söz alan Malatya'nın, artık THY'nin tüm yurt dışı uçuşlarında 40 dakikalık bir film ile yolculara tanıtılacağı öğrenildi.

THY'nin 200 noktaya yapacağı uçuşlarda 30 milyon yolcusuna kayısı ikram etmek için olur alan Malatyalılara bir hediye daha vermek istediklerini açıklayan Topçu, şehrin 40 dakikalık tanıtım filminin yurt dışı uçuşlarında gösterime gireceğini ve böylece çok daha etkili bir tanıtım gerçekleşeceğini ifade etti. THY'nin ikram hizmetlerini yürüten Turkish Do&Co'nun 65 havayolu şirketine daha yemek servisi verdiğini, böylece o şirketlerin menülerine de Malatya kayısısını dahil etmenin mümkün olacağını ifade eden Topçu, “Yurt dışı uçuşlarda 94 ülkede 204 noktaya uçuyoruz, Malatya kayısısı da bizimle birlikte uçacak” diye konuştu.

Varılan noktanın hem Malatya hem de Türkiye için büyük bir kazanım olduğunu ifade eden Milletvekili Öznur Çalık, bu başarının, çok büyük bir sinerji sayesinde hayata geçtiğini hatırlattı. Çalık sözlerini şöyle sürdürdü:

“Malatya, kayısısına sahip çıkmıştır. Bugün Sayın Başkanımız Hamdi Topçu'nun desteği ile dünyada bizi gururlandıran Türk Hava Yollarımızın da kayısımıza sahip çıktığını görmek, bizleri, hem ilimiz hem ülkemiz adına çok sevindirmiş, umutlandırmıştır çünkü kayısıyı daha çok insanın tanıması, doğrudan ülkemizin tanıtımına katkı sağlayacak, kazanan Türkiye olacaktır. Bu tüm Malatya'nın, tüm Malatyalıların başarısıdır; büyük bir sinerjinin ürünüdür. Kayısımızın THY uçaklarında ikramı zaten çok müjdeli bir haber olmuştu; bugün Başkanımızdan bir güzel haber daha aldık. Tüm yurt dışı uçuşlarımızda Malatyamızı tanıtan 40 dakikalık bir film döndürülecek.

Yolcular hem doğal mucize kayısıyı tadacak hem de Malatya'nın güzelliklerini izleyecek. Bizlere İstanbul'daki bu ziyaretimizde verdiği yemekle ev sahipliği yaparak tanıtım filmi için yapım ve destek sözü veren Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Çalık'a bu vesileyle çok teşekkür ediyoruz. Kıymetli destekleri için Sayın Başkanımız Hamdi Topçu Beyefendi'ye, bugün İstanbul'da ve bu görüşmelerin ilk aşamasından itibaren yanımızda olan tüm katılımcılarımıza, milletvekillerimize, başkanlarımıza, yöneticilerimize, sanayi ve ticaret camiamızın tüm temsilcilerine ve bizleri yalnız bırakmayan basınımızın kıymetli kalemlerine şükranlarımızı sunuyoruz.”

Doğal Mucize-Natural Miracle” ismiyle paketlenecek olan THY kayısısının hem iç ve dış tüketimi artırması hem de Malatya'nın turizmine büyük katkılar sağlaması bekleniyor. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 425
Bu Ay : 2969
Toplam : 2969

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom