Malatya'ya Tabiat Parkı Kurulacak

Malatya’da Akoğuz Kışlası’nın bin dönümlük alanının Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na tahsisinin tamamlandığı bildirildi. Bu alana tabiat parkı kurulacak.

Malatya'ya Tabiat Parkı Kurulacak Malatya Haber

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şube Başkanı Namık Şahin, Başkan Yardımcısı Murat Tokmak ve yönetim kurulu üyeleri, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Milli Parklar ve Doğa Koruma 15. Bölge Müdürü Fehmi Yüksel’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Bölge Müdürü Fehmi Yüksel, "Yaklaşık bir yıldır mücadelesini verdiğimiz tabiat parkını yapma imkanı olacak. Malatya-Elazığ karayolu üzerindeki İnderesi mevkiindeki Akoğuz Kışlası’nın yaklaşık bin dönümlük alanını milli emlaktan teslim aldık. Akoğuz Kışlası içinde bulunan ve bin 600 metrekare kapalı alanı olan bina tadilatından sonra 2013’de binaya taşınacağız. Ayrıca bu alanda tabiat parkı kuracağız" dedi.

Yüksel, Arapgir ilçesinde de yaban hayatı geliştirme çalışması yaptıklarını ifade ederek, "Burada saha oluşturduk. Popülasyonu yoğun olan dağ keçileri burada yetiştirilecektir" diye konuştu.
Namık Şahin ise, yeni müdürlüğün Malatya’ya hayırlı olmasını dileyip Malatya bölgeye 14 ilin bağlı bulunduğunu belirterek, "Kamu kuruluşları ile istişare içinde olup, zaman zaman sektör ve genel idare kurulu toplantılarına katılan bakan ve bürokratlara, sorunlar ve çözüm önerilerine ilişkin dosyalar hazırlıyoruz. Bu sebeple kurumları ziyaret edip, talep dosyalarını alıyoruz" ifadelerini kullandı.

Ziyaratte, Şahin tarafından Yüksel'e MÜSİAD'ın ekonomik rapor kitabı hediye edildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 275
Bu Ay : 898
Toplam : 898

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom