İtfaiye Araç Takviyesi Yapılacak

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İtfaiye filosuna 2 yeni araç takviyesi yapacaklarını bildirdi.

İtfaiye Araç Takviyesi Yapılacak Malatya Haber

İtfaiye Haftası nedeniyle, Belediye Başkan Yardımcısı Selim Pilten, beraberinde İtfaiye Müdürü Hanifi Acar ve bir grup itfaiye personeliyle birlikte Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret etti.
Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bütün itfaiye çalışanlarının haftasını tebrik ettiğini belirterek, “İtfaiye Müdürlüğümüz bünyesinde çalışan bütün arkadaşlarımız, ekip olarak bugüne kadar başarılı hizmetler ortaya koydular. İtfaiye personelimiz doğal afetler olsun, kazalar ve boğulma vakaları olsun vatandaşımızın her türlü sorununa koşmaktadırlar. Sadece Malatya Belediyesi sınırları içerisinde değil, çevre il ve ilçelere kadar müdahale edebilecek kapasitede bir itfaiye teşkilatımız var” dedi.

Çakır, “Büyükşehirle birlikte itfaiyede yeni bir yapılanma olacak. Malatya’nın her noktasına ulaşımı sağlayabilecek yeni alanların, yeni birimlerin oluşturulması çalışmalarına başladık. Burada inşallah yeni bir merkez oluşturacağız. İtfaiyemizin şu anki mevcut yeri hem fiziki anlamda, hem de kapasitesi anlamında uygun değil. Büyükşehir Malatya’yı kapsayabilecek bir itfaiye yapılanmasına gideceğiz. Bu yıl içerisinde 2 adet çok daha modern yeni itfaiye aracımızı da filomuza katacağız. Bunların gelmesiyle de itfaiyemiz çok daha güçlü bir hale gelmiş olacak” şeklinde konuştu.

Ziyaret sırasında konuşan Malatya Belediyesi İtfaiye Müdürü Hanifi Acar, “Sayın Başkanımızın bugüne kadar itfaiye teşkilatına verdiği büyük desteklerini bundan sonra da bizden esirgemeyeceğini umuyor ve arzu ediyoruz. Sayın Başkanımızın bu hafta münasebetiyle, büyükşehir olma arifesindeki Malatya’mıza merkez itfaiye binasının konuşlandırılacağı bir yer ile Beydağı bölgemize konuşlandıracağımız bir müfreze yerini müjde olarak vereceğini bekliyoruz” dedi.
İtfaiye Müdürü Hanifi Acar, ziyarette ayrıca vatandaşlara yönelik yaptıkları bilgilendirme ve tanıtım çalışmaları ile ilgili olarak Başkan Çakır’a bilgi verdi.

İtfaiye Müdürü Hanifi Acar tarafından Başkan Çakır’a bir buket çiçek takdim edildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 227
Bu Ay : 4025
Toplam : 4025

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom