Suriye Sınırında Silah Sesleri Yükseliyor

Beşer Esad’a bağlı Suriye Ordu Birlikleri ile Özgür Suriye Ordusu arasında ülkenin iç kesimlerinde ve Şam'ın banliyölerinde her geçen gün şiddetini arttırarak süren çatışmalar, Türkiye sınırına kadar dayandı.

Suriye Sınırında Silah Sesleri Yükseliyor Dünya

Olaylardan kaçarak Türkiye’ye geçiş yapmak isteyen Suriyeli muhaliflerin geçiş noktalarına konuşlanan Suriye ordusuna bağlı askerler, buradan geçmek isteyen Suriyelilere ateş açıyor. Hatay’ın Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyü karşısında bulunan Suriye’nin Harabjoz köyü kırsalında Suriye Ordusu ile muhalifler arasında sabah saatlerinde çatışma yaşandı.

Yerel kaynaklar, günlerdir Türkiye sınırına yakın Suriye’nin Aynelbeyda, Bedeme ve Laskiye kentine bağlı birçok Türkmen köyünde Esad yanlısı ordu birlikleri ile Özgür Suriye ordusu arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını öne sürdü.

Son olarak bugün sabah saatlerinde ülkeden kaçanların Türkiye’ye geçiş yaptığı güzergahta bulunan Harabjoz köyü kırsalında çatışmaların yaşandığını belirten kaynaklar, çatışmaların Yayladağı ilçesine bağlı sınır köyleri olan Güveççi, Görentaş ve Uluyol köylerinden duyulduğunu belirttiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 477
Bu Ay : 3121
Toplam : 3121

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom