İtfaiye Haftası

Malatya’da, yangın sayısının bir önceki yıla göre düştüğü belirtildi.

İtfaiye Haftası Malatya Haber

Malatya Belediyesi İtfaiye Müdürü Hanifi Acar, İtfaiye Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, “2012, 2011’e göre rahat geçti, daha az olay ve yangına müdahale ettik. Yangın ve olay sayısının azalmasında eğitimin büyük etkisi olduğunu tahmin ediyoruz. Çünkü, ücretsiz eğitim veriyoruz. İtfaiyeye başvuru yapılınca ücretsiz eğitim veriyoruz” dedi.

İtfaiye yönetmeliğinin son 3 senede iki kez değiştiğine dikkat çeken Malatya Belediyesi İtfaiye Müdürü Hanifi Acar, vatandaşlar açısından koruma yönetmenliğinde ek tedbirler alındığını kaydetti.

Malatya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü olarak icraatlarını rakamlarla dile getiren Hanifi Acar, şöyle konuştu: “Netice itibariyle 2012’nin ilk 8 ayında 567 olay oldu. 2011’de 713 olay olmuştu. Hepsi yangın değil, bunların içinde su baskınlarına müdahale, trafik kazalarında sıkışanları kurtarma, boğulmalara ve afet durumunda kurtarmalara katılıyoruz. Geçen 2011’in Temmuz ayında 222, bu yıl 119 olay oldu. 2011 Ağustos’ta 134, bu yıl ilk 8 ayda 72 olay oldu.”

Acar, yangınların milli gelirin kaybolmasına neden olduğuna da parmak basarak, eğitimle ve bilinçli hareket etmeyle yangın sayılarının azalacağına dikkat çekti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 629
Bu Ay : 7775
Toplam : 7775

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom