Malatya Asayiş Haberleri

Telefon Dolandırıcılarına Dikkat!... Avrasya hukuk Derneğinden Balyoz Kararına Destek... Kazada Yaralanan Şahıs Öldü...

Malatya Asayiş Haberleri Malatya Asayiş

TELEFON DOLANDIRICILARINA DİKKAT

Malatya’da 3 kişi, ayrı ayrı olaylarda 20 bin 500 TL parayı kendilerini telefonla arayan kişilere kaptırdılar.

Malatya merkezde meydana gelen ilk olayda, N.Ş. (46) adlı mağdur cep telefonu ile aranarak, terör örgütünün kendi adına kredi kartı çıkarttığını ve bu olayı çözeceklerini söyleyen kişilerin verdikleri hesaba bin 500 TL para yatırdığını bildirerek, dolandırıldığını anlayıp şikayetçi oldu.

Malatya merkez Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi’nde oturan V.H. (48) adlı mağdur ise kendisini cep telefonundan arayan kişinin, “Hesabından 68 bin TL para terör örgütüne aktarılmış” dediğini, kendisinin de verilen hesaplara toplam 18 bin TL parayı yatırdığını aktararak, kendisini dolandıran şahıstan şikayetçi oldu.

Doğanşehir ilçesinin Yeni Mahallesi’nde meydana gelen olayda da, polise başvuran S.A. (62) kendisini yeğeni adına arayarak bin TL tutarında parayı hesaba yatırtan kişiden şikayetçi oldu.
Her 3 dolandırıcılık olayıyla ilgili soruşturma sürüyor. 

AVRASYA HUKUK DERNEĞİ’NDEN BALYOZ KARARINA DESTEK

Avrasya Hukuk ve Demokrasi Derneği Başkanı Av. Mehmet Turcan, “Balyoz darbe planı davasında çıkan kararın, işleyen bir hukuk sürecinin sonucu verilmiş bir karar olduğunu düşünmekteyiz” dedi.

Balyoz davasının kararı ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Avrasya Hukuk ve Demokrasi Derneği Başkanı Av. Mehmet Turcan, “Darbelerin bu ülkenin alın yazısı gibi görülmesi, bu milletçe kutsal sayılan bir kurumun demokrasiyi, seçimi, sandığı devre dışı bırakacak girişim ve oluşumların içine girmesinin hukuk ve millet tarafından meşru görülmesi mümkün değildir. Balyoz darbe planı davasında çıkan kararın, işleyen bir hukuk sürecinin sonucu verilmiş bir karar olduğunu düşünmekteyiz. Kamuoyunda davayı, kararı maniple etmeye yönelik yorum ve tutumların hukuk devleti ile bağdaşmadığını düşünmekteyiz” ifadelerini kaydetti.

Turcan'ın açıklamaları şöyle devam etti:

"Ülke olarak demokrasiden yana tavır ve tercihlerini yapmış bir ülkenin, hukuk devletinin usul ve esaslarının işlediği normatif bir hukuk devletinden ödün vermesi düşünülemez. Demokrasilerde hiç kimsenin suç işleme geçiş üstünlüğünün bulunmadığının bilinmesi gerekmektedir. Balyoz darbe planı davasında çıkan kararın eleştirebileceği, ama işleyen bir hukukta tipikliğe uygun suç işleyen herkesin ceza almasının kaçınılmaz olduğu da bir gerçektir.

Bağımsız yargının eksikleri olmuş olabilir, ama bunlar tüm yargı sistemimizin işlyeşinin sorunları olup bu davaya has sorunlar değildir. Birinci sınıf demokrasi iddiasındaki bir ülkede artık darbe de darbeye teşebbüste mümkün olmayacaktır/olmamalıdır. Avrasya Hukuk ve Demokrasi Derneği olarak bağımsız yargının kararlarına saygılı olmanın toplumun ortak menfaati olduğunu düşünmekteyiz."

KAZADA YARALANAN ŞAHIS ÖLDÜ

Malatya’da 4 gün önce trafik kazasında yaralanan şahıs, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Kaza, 19 Eylül Salı günü merkez Dabakhane Mahallesi Bakırcılar Çarşısı’nın yanında meydan gelmiş, Ö.T. (30) adlı şahısın kullandığı aracın çarptığı İsmail Kızılkaya (56) ağır yaralanmıştı. Turgut Özal Tıp Merkezi’nde yoğun bakımda tedavisi süren İsmail Kızılkaya, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 674
Bu Ay : 7471
Toplam : 7471

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom