2. SODES İyi Örnekler Konferansı

Malatya’da, otuz ilin katılımıyla gerçekleştirilen 2. SODES İyi Örnekler Konferansı ve Fuarı sona erdi.

2. SODES İyi Örnekler Konferansı Malatya Kültür-Sanat

Etkinliklerin son gününde Malatya Belediyesi fuar alanında kapanış töreni düzenlendi. Kapanış törenine Vali Vasip Şahin, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İlyas Çelikoğlu, Vali Yardımcısı Şükrü Özcan, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, Malatya Belediyesi Fuarcılık A.Ş Genel Müdürü Murat Nalçacı ve ESOB Başkanı Şevket Keskin’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Kapanış töreninde bir konuşma yapan Vali Vasip Şahin, 30 ilden gelen ve SODES Projesinde çalışıp projeye emek verenlerin Malatya’da yüreklerini paylaştıklarını söyledi.

Şahin, Malatya’da 3 gün boyunca önemli kazanımlar elde edildiğine işaret ederek şöyle konuştu: “Malatya 3 gün farklı bir şey yaşadı. Üç gün bir arada bir şeyler paylaştı. Belki burada gördüklerimizi profesyonel bir fuar yanında çok küçük kalıyor ama aslında tamda büyüklüğü amatörlüğünde sanıyorum. 30 il, 30 ilde SODES projesinde çalışanlar, emek verenler Malatya’da 3 gün boyunca tek yürek oldular, bir arada oldular, birçok şeyi paylaştılar; tecrübe ve bilgi birikimlerini, en önemlisi de yüreklerini paylaştılar. Bence en büyük katkı ve en büyük kazançta bu yürek paylaşımı oldu”

SODES’in toplumsal değişim ve dönüşüme de vesile olduğunu ifade eden Şahin, şunları söyledi: “Biz, millet olarak hayallerimizi hep hayat şeklinde yaşayıp geldik. Hep komşuyla birlikte, arkadaşla birlikte, dost ile akrabayla birlikte olmanın erdemine inandık ve öyle yaşaya geldik. Ve belki bugün SODES, bize bu yitiğimizi tekrar hatırlatıyor. Ve bu alışkanlığımızı bize tekrar kazandırıyor. SODES bu anlamıyla da bir toplumsal değişime, dönüşüme veya dirilişe vesile oluyor. Belki en büyük ve en önemli fonksiyonu budur.”

Şahin, SODES’in iyi değerlendirilmesi gerektiğinin de altını çizerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz yönetenler ve idareciler olarak sadece toplumun yolunu, elektriğini, suyu gibi bir takım imkanları sunmamız tek başına görevimiz değil ama bunun üstünde yaşayan insanların ruh ve duygu dünyasını da beslemek, onlarında ihtiyaçlarını karşılayabilecek imkanları sağlamak bizim görevimizdir.

İşte SODES belki böyle bir imkanı sağlaması bakımından çok çok önemli oldu. İnsanların, bir takım imkanlar sunulduktan sonra kendiliğinden başarmayı, birlikte çalışmayı, bir arada olmayı ve bunu sürdürebilmeyi temellendirdiği için önemli. Ben bu yönüyle inşallah SODES gibi projelerin artarak devam edeceğini ve buna sivil toplum kuruluşlarının çok daha fazla katkıda bulunacağını temenni ederek, buna inanıyorum.

Buna devam edelim. Özellikle vatandaşlarımız kendilerine sağlanan bu imkanları iyi kullanmaya çalışsınlar. Ve biz görüyoruz ki, bu projelerle kimse kendine çalışmıyor, başkasına faydalı olmayı amaçlıyor ve faydalı oluyor.”

SODES İl Koordinatörü Vali Yardımcısı Şükrü Özcan ise, SODES ile geçirdikleri 2,5 yıllık sürecin kendisine çok şey öğrettiğini ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından 2. SODES İyi Örnekler Konferansı ve Fuarına katılan illere ve fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere plaket verildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 11
Bu Ay : 4377
Toplam : 4377

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom