MUSİAD'dan Bakan yılmaz'a Rapor

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Namık Şahin, Malatya sorunlarıyla ilgili olarak Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'a dosya sunduklarını bildirdi.

MUSİAD'dan Bakan yılmaz'a Rapor Malatya Haber

Konya Dedeman Otel'de düzenlenen, tüm kalkınma ajansları genel sekreterlerinin katıldığı, "Özel Sektör ve Kalkınma Ajansları: Bölgesel Kalkınma İçin Yeni İşbirlikleri" başlıklı toplantıya; Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD şube başkanları, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, yerel yöneticiler ve siyasiler katıldı.

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Namık Şahin, Konya GİK toplantısına Başkan Yardımcısı Murat Tokmak, yönetim kurulu üyeleri Tahsin Öner, Muharrem Poyraz, MÜSİAD üyesi Hasan Dündar’la birlikte katıldıklarını ve toplantıda bölgelerin kalkınabilmesi için neler yapılmasının gündeme geldiğini söyleyerek, "Belirli dönemlerde büyümeyi, ekonomik rakamları konuştuk. Şimdi Türkiye'nin geldiği noktada kalkınmayı konuşuyoruz. Bu duruma gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Biz burada bölgesel kalkınmayı konuşmak istediğimiz için bölgesel kalkınma ajanslarıyla bunu konuşabileceğimizi düşünerek toplantıyı bu yönde gerçekleştirdik" dedi.

Toplantıda Türkiye'yi kalkınma ajansları ve MÜSİAD şubeleriyle 7 bölgeye ayırarak bölgelerin yatırım avantajlarının ele alındığını kaydeden Şahin, "Bütün çalışmaları yaparken beklentimiz, maalesef hiç arzu etmiyoruz terör gündemimizden çıkamıyor, içimizde bu acıları yaşıyoruz. Biz acılarımızı yaşarken aynı zamanda bir tarafta ekonomide soğuma gibi parametreli yaşarken sabit bir gündeme bağlı olarak kalmayacağız. Türkiye'nin böylesi bir ortamda ihtiyaçlarını belirleyip hedefimizi oralara çevireceğiz. İşadamlarının sorumluluklarını ortaya koyacağız" diye konuştu.

Şahin, Konya’da gerçekleştirilen toplantıya gitmeden önce ilin Kalkınma Bakanlığı sorumluluk alanlarına ilişkin 17 maddeden oluşan şube raporu hazırladıklarını, hazırlanan şube raporunun Bakan Cevdet Yılmaz’a sunulduğunu, Bakan Yılmaz'ın rapordaki tüm maddeleri incelediğini, ilin sorunlarının çözümünde gerekli katkı ve desteğin sağlanacağını söylediğini aktardı.

Bakan Cevdet Yılmaz'a Malatya raporunda dile getirilen sorunların; kayısı konseyi kurulması, kayısı üreten çiftçiler için düşük faizli kredi kullandırılması gibi konular olduğu belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 789
Bu Ay : 6769
Toplam : 6769

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom