8. Elma Festivali

Doğanşehir'de 8. Elma Festivali için ilk istişare toplantısı yapıldı.

8. Elma Festivali Malatya İlçe

Doğanşehir Belediye Parkı'nda düzenlenen festival istişare toplantısına; Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Soğukpınar, Doğanşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaman, belde belediye başkanları, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, daire amirleri ve işadamları ile basın mensupları katıldı.

Kaymakam Mehmet Soğukpınar, kamu kurum ve kuruluşlarının festivale katkı sunacağını söylerken, Belediye Başkanı İbrahim Karaman da, "Bu yıl 8'inci festivalimizi 29 Eylül 2012 tarihinde yapacağız. Amacımız ilçemizi ve ilçemizin ürünü olan elmayı tanıtmak, elma üretimini teşvik etmek ve çiftçilerimize yardımcı olmaktır.

İlçemizde 4 tane soğuk hava deposu yapılmış olup, işadamlarımızdan bu sayıyı arttırmalarını rica ediyorum. Çiftçilerimizin daha örgütlü halde ürünlerini kooperatifler vasıtasıyla en iyi şartlarda pazarlaması hedeflerimiz arasındadır. Ayrıca üniversite işbirliği ile çiftçilerimize çeşitli panellerle bilgi vererek, onların daha bilinçli üretici olmaları konusunda yardımcı olduk. Her yıl rekoltemiz artmakta. Bu yıl rekolte 10 bin tonun üzerindedir" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 587
Bu Ay : 7733
Toplam : 7733

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom