Su Ürünleriyle İlgili Toplanti

Malatya’nın Alabalık üretiminde Türkiye’nin ilk 6 ili içerisine girdiği belirtildi.

Su Ürünleriyle İlgili Toplanti Malatya Ekonomi

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü teknik elemanlarınca, su ürünleri üreticilerine, 2012 yılı Su Ürünleri Desteklemeleri ile ilgili değişiklikler hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Salonu’nda düzenlenen toplantıda söz alan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Nedim Şahingil, “Su ürünleri üretimi, ülkemizde son yıllarda hızla gelişmektedir. İlimiz de özellikle alabalık üretimi açısından bu hıza ayak uydurmuş ve önemli bir sektör haline gelmiştir. Alabalık yetiştiriciliğinde son dört yılda yapılan çalışmalar neticesinde ilimiz Türkiye’nin ilk 6 ili içerisine girmiştir.

76 adet yetiştiricilik belgesine sahip tesis bulunmaktadır. Bu tesislerin toplam kapasiteleri yılda 13 bin 906 tona ulaşmıştır. 2011 yılı alabalık üretim miktarı yılda 3 bin 187 ton ve bu tesislere Tarım Bakanlığı’nca yapılan destekleme miktarı ise 3 milyon 129 bin 915 TL olarak gerçekleşmiştir.

Bu kapsamda 30 Haziran 2012 tarihinde yayımlanan “Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliği” gereğince Tarım İl Müdürlüğümüzce, su ürünleri desteklemeleri ile ilgili değişiklikler ve uygulamalar hakkında ilimizdeki su ürünleri yetiştiricileri, Serbest Su Ürünleri Mühendisleri, Malatya ili Alabalık Yetiştiricileri Birliği ve İlçe müdürlüklerinde desteklemede görevli personellere seminer düzenlenmiştir”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü teknik elemanlarınca, 2012 yılı Su Ürünleri Desteklemeleri ile ilgili değişiklikler hakkında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca, Su Ürünleri Yetiştiriciliğinin hızlı gelişimi, bu gelişime ayak uydurabilmek için neler yapılması gerektiği, yapılan denetimlerin önemi, sektörde yetişmiş eleman eksikliğini giderebilmek amacıyla kurs düzenlenmesi kararlaştırıldı. Yetiştiricilerin sorunları ve yeni kurulan Alabalık Yetiştiriciler Birliği hakkında değerlendirmeler yapıldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 193
Bu Ay : 3991
Toplam : 3991

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom