Alt Yapı Çalışmaları Sürüyor

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır; alt yapı çalışmalarından sonra üst yapı çalışmalarına başlancağını söyledi.

Alt Yapı Çalışmaları Sürüyor Malatya Haber

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde Belediye Başkan yardımcıları ve bazı daire müdürleri ile birlikte çevreyolu ile Fahri Kayahan Bulvarı'nda yapılan yağmur suyu drenaj çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Gezisi sırasında sürdürülen drenaj hattı çalışmalarının; Karakavak, Özalper, Turgut Özal, Çilesiz ve Samanlı mahalleleri ile çevreyolunu kapsadığını belirten Başkan Çakır, bölgede zeminin çok sert olmasına rağmen çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü söyledi.

"Karakavak, Özalper, Turgut Özal, Çilesiz ve Samanlı mahallelerini kapsayan ve 13 kilometre uzunluğunda olan yağmur suyu drenaj çalışmaları, hem çevreyolunda hem de Fahri Kayahan Bulvarı'nda ekiplerimiz tarafından sürdürülmektedir" diyen Başkan Çakır, "Çalışmaların başladığı günden itibaren yaklaşık 2 kilometrelik drenaj hattı döşeme çalışması gerçekleştirilmiştir.

Çevreyolu ve Fahri Kayahan Bulvarı'ndaki çalışmalarımızda derinliğin fazla olması ve zeminin sert olması çalışmalarımızı zorlaştırıyor. Şu anda çalışmalarını sürdürdüğümüz bölgede daha önce yağmur suyu drenaj hattının bulunmaması en ufak bir yağışta bile taşkınların yaşanmasına neden oluyordu. Yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda bu sorun ortadan kalkmış olacak" şeklinde konuştu.

Yağmur suyu drenaj çalışmalarının başlatıldığı bölgenin, Malatya'nın gelişen yeni bir alt merkezi olduğunu belirten Çakır, sözlerini şöyle tamamladı:

"Hazırlamış olduğumuz proje ile Fahri Kayahan Bulvarı, Karakavak, Özalper, Turgut Özal, Çilesiz ve Samanlı mahallelerimizin büyük bir kısmının yağmur suyu drenaj kanallarını tamamlamış olacağız. Alt yapı çalışmalarını tamamladıktan sonra üst yapı çalışmalarına başlayacağız. Üst yapı çalışmaları ile bu bölgemizdeki caddelerimiz prestij caddeleri haline gelecek. Çalışmaların biran önce bitirilmesi için özverili bir şekilde çalışan bütün arkadaşlarımıza ve ekibimize teşekkür ediyorum." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom