Ağbaba İlçe Ve Köy Ziyaretlerini Sürdürdü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ilçe ve köy gezilerini sürdürdü.

Ağbaba İlçe Ve Köy Ziyaretlerini Sürdürdü Malatya İlçe

Malatya’daki ziyaretleri kapsamında Doğanşehir ilçesine giden CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Örencik, Kapıdere, Küçüklü, Kadıllı, Günedoğru köyleri ile gövdeli kasabası ve mezralarında vatandaşlarla bir araya geldi.

Vatandaşların sorunlarını dinleyerek not alan Ağbaba, CHP’nin terör sorununun çözülmesi yönünde TBMM’yi toplantıya çağırma teklifinin siyasi ranta dönüştürüldüğünü ileri sürerek, "Türkiye maalesef çok önemli bir süreçten geçiyor. Türkiye hem ekonomik olarak doğru yönetilemiyor, hem dış politika olarak doğru yönetilemiyor, hem de iç politikada doğru yönetilemiyor. Ülkenin her yerinde yangın var, her yerde ateşler yükseliyor. Sen gidiyorsun Suriye’de demokrasi olmadığı iddiasıyla o bölgeye müdahale ediyorsun. Suriye’den Malatya’da dahil birçok yere mültecileri getirmişsin, kamplara sokmuşsun, kamplarda eğitim ve silah veriyorsun.

Bunların Suriye’de savaşmaları için her türlü lojistik, askeri ve maddi kaynakları onların emrine sunmuşsun. Geçtiğimiz günlerde Tunceli’ye gittim ve bir çardağın altında sivil 20 tane asker oturuyor. Hepsinin moralleri bozulmuş, herkes karakola dağıtılmayı bekliyor. Hepsinin ortak özelliği üstü başı dökülüyor, fakir çocukları oldukları belli ve hepsi maalesef ölüme gider gibi bekliyorlar. Bugün halen askerler öldürülüyorsa, halen Türkiye’nin her yanında ocaklar sönüyorsa, sen bu işi doğru yönetememişsin. Bu iş, Oslo’da gizli görüşülerek çözülmedi. Habur’a seyyar mahkeme kurularak bu işi çözülmedi.

CHP geldi ve genel başkan TBMM’ye bir öneri sundu ve Başbakan’a giderek, 'ortak iradeyle biz bu sorunu çözebiliriz' dedi. Biz hiçbir askerimizin, hiçbir yavrumuzun burnunun kanamasını istemiyoruz. Hatta genel başkanımız, 'eğer bu sorun çözülecekse, ben siyaset hayatıma veda etmeye hazırım' dedi. Ama maalesef bunu bir siyasi ranta dönüştürdüler. Bizim yapmış olduğumuz o önemli çıkış boşluğa düşsün diye, çağırdı Leyla Zana ile konuştu. Ben Leyla Zana ile konuşmasına bir şey demiyorum. Konuşsun ama CHP ciddi bir öneri getirmiş, Türkiye’nin önümüzdeki dönemde barış içerisinde yaşayacağı, askerlerimizin ölmeyeceği bir öneri getirmiş. Senin oğlun Van’da asker, geceleri uyuyamıyorsun. Öbürünün tuzu kuru. Bedelliyi çıkardı, onların tuzu kuru. Bakanın, Başbakanın oğlunun askerlik yaptığını hiç duydunuz mu" ifadelerini kullandı.

"HES’LERİ DESTEKLEMEK İNSANLIK SUÇUDUR"

Üreticiler ve hayvan yetiştiricileriyle de bir araya gelen Milletvekili Ağbaba, "Sadece Malatya’nın değil Türkiye’nin problemleri var. Malatya’nın, sizlerin dertleriyle dertlenip, bunların çözülmesi için her türlü mücadeleyi veriyorum. HES’lerle ilgili her zaman konuşuyoruz. HES’ler, bütün insanlığın ortak malı olan suyun satılmasıdır. Kadıllı’yı TBMM’de gündeme getirdim. Burada yapılan HES’in yanlış olduğunu söyledim. Bu işte sizlerin bir karı yok, zararı var. Doğa tamamen yok oluyor, tarım arazileri tamamen yok oluyor, o vadi boyunca doğal yaşam katlediliyor. Bu da yönetenler eliyle yapılıyor. HES’leri desteklemek, insanlık suçudur. İnsan öldürmekle eş değerdir" diye konuştu.

MEVSİMLİK İŞÇİLER KADRO İSTEDİ

Ağbaba ziyaretleri esnasında Su Çatı’nda demir yolu bakım ve onarım çalışması yapan mevsimlik işçilerle de bir süre görüşerek, işçilerin sorunlarını dinledi. Mevsimlik işçiler, "Kadro istiyoruz. 796 tane geçici işçi var. Sizin bunu gündeme getirmenizi bekliyoruz" dediler.
Ağbaba da, mevsimlik işçilerin sorunlarıyla yakından ilgileneceğini kaydederek, “Biz ne zaman ihtiyaç duyarsanız yanınızda olacağız. Ben sizlerin derdinizi biliyorum. 58 yaşından sonra çalıştırılmıyorsunuz, ne zaman emekli olacağınızı bilmiyorsunuz. Kimsenin günü yok. Bununla ilgili ne yapılacaksa bunu gündeme getireceğiz. Sesinizi Türkiye’ye duyuracağım. Meclise gelmek isterseniz ben sizi ağırlarım" dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 715
Bu Ay : 5081
Toplam : 5081

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom