Afşin'de Wushu Şampiyonası

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde düzenlenen 4. Geleneksel Ashab-ı Kehf Wushu Şampiyonası'na katılan Esenlik Malatya Belediyespor, 13 madalya ile döndü.

Afşin'de Wushu Şampiyonası Malatya Spor

Konuyla ilgili olarak bir açıklamada bulunan Esenlik Malatya Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Yıldırım, kulüp olarak bütün branşlarda başarı elde ettiklerini belirtti.

Yıldırım, Esenlik Malatya Belediyespor kulübü olarak büyük bir özveriyle çalıştıklarını kaydederek, "Hasan Basri Karakuş hocamız nezaretinde wushu sporunda büyük bir çıkış yakaladık. Malatya Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın bizler vermiş olduğu direktifler doğrultusunda insana yatırım yapıyoruz. Çocuk ve gençlerimize sağlıklı ortamlarda spor yaptırıyoruz. Sağlıklı ve ahlaklı bir nesil yetiştirme düsturuyla sürdürdüğümüz çalışmaların meyvesini de en iyi şekilde alıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Ashab-ı Kehf Wushu Şampiyonası’ndan başarılı bir şekilde döndüklerini aktaran Yıldırım, "31 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde yapılan 4. Geleneksel Ashab-ı Kehf Wushu Şampiyonası'nda 1 sporcumuz birinci, 5 sporcumuz ikinci, 7 sporcumuz da üçüncü oldu. Toplam 13 madalya ile takımımız döndü" dedi.

Yıldırım, sağlıklı, ahlaklı ve saygılı bir neslin yetişmesi için yönetici ve idarecilere büyük görevler düştüğünün altını çizerek şunları söyledi:

"Bir ülkede sağlığın, ahlakın ve saygının üst seviyelere çıkması için o ülkenin yöneticilerinin ve idarecilerinin amatör sporlara destek vermesi gerekir. Bu bağlamda Belediye Başkanımız Ahmet Çakır, Esenlik Malatya Belediyespor Kulüp Başkanımız Orhan Barman ile yöneticiler ve belediye başkan yardımcılarımızın destekleriyle bu çıkışı yakalayarak örnek teşkil ettik."

Esenlik Malatya Belediyespor Wushu Antrenörü Hasan Basri Karakuş da, "Aslında aldığımız başarı bizim için yetersiz. Ama Türkiye’nin dört bir yanından gerçekten kaliteli sporcular gelmişti. Bu kadar yoğun katılım içerisinde aldığımız madalya sayısı küçümsenecek kadar değil. İnşallah bundan sonraki hazırlıklarımız Türkiye şampiyonalarına olduğu için bizim için hazırlık maçları oldu. Bundan sonraki süreçte çıtayı daha da yükselteceğiz" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 649
Bu Ay : 4093
Toplam : 4093

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom