Eylül Ayı Olağan Toplantısı

Malatya Belediye Meclisi, Eylül ayı olağan toplantısını bugün gerçekleştirdi.

Eylül Ayı Olağan Toplantısı Malatya Siyaset

Belediye Meclis Toplantısı’nda gündem maddelerinin görüşülmesinden önce son günlerde yaşanan terör olaylarına değinen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Artan terör olayları bizleri yasa boğuyor, meclisimizi yasa boğuyor. Terör olaylarını bir kez daha kınıyoruz, lanetliyoruz” dedi.

Toplantıda 2013 Mali Yılı Performans Programı hakkındaki teklif görüşülerek, program kabul edildi. Esenlik İmar İnş. Tic. Ltd. Şti.’nin sermaye artırımından dolayı belediye hissesinin artırılması kararlaştırıldı. Gündem maddeleri arasında yer alan inşaat yapılmak üzere kat karşılığı yapılan ihale sözleşmesi gereği Yeşiltepe’deki belediyeye kalacak olan 14 bağımsız bölümün satışı için encümene yetki verildi.

Malatya Belediyesi’nce yaptırılan üst geçitlere şehitlerin isimlerinin verilmesi konusu ve T plaka ile ilgili yönetmelikteki değişiklik talebi ise ilgili komisyonlara havale edildi.

Toplantıda ayrıca Birleşmiş Milletler (BM) Nüfus Fonu ve BM Kalkınma Programı çerçevesinde yürütülmekte olan Kadın Dostu Kentler 2 Projesi kapsamında ilgili kurumların yerel eşitlik birimi temsilcileriyle yapılan çalışmalar sonucunda Malatya için 3 yıllık olarak hazırlanan ve onaylanmış olan “Yerel Eşitlik Eylem Planı”nda belediye ile alakalı yükümlülüklerin görüşülüp karara bağlanması, Kadın Erkek Eşitliği Komisyonu raporu doğrultusunda çalışmalar devam ettiği için ertelendi.

Belediye Meclisi, Ekim ayı olağan toplantısını 3 Ekim 2012 Çarşamba günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 329
Bu Ay : 329
Toplam : 329

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom