Çağlayan'a Sorunlar Dosyası Sunuldu

Malatya ESOB Başkanı Şevket Keskin, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a, Malatya’nın ve Malatya esnaf ve sanatkarlarının sorunları ile çözüm önerilerini içeren bir dosya sundu.

Çağlayan'a Sorunlar Dosyası Sunuldu Malatya Siyaset

Yoğun mesaisi arasında Malatya’nın ve Malatya esnaf ve sanatkarlarının sorunlarına zaman ayıran Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Malatya ESOB Başkanı Şevket Keskin’i makam odasının kapısında karşıladı.

Malatya esnaf ve sanatkarının selamları ile Malatya’nın dünyaca ünlü kayısı kurusunu Bakan Çağlayan’a takdim eden Başkan Keskin de, “Malatya’nın, Malatya esnaf ve sanatkarının ve bütün esnaf ve sanatkar camiasının ‘ağız tadımız bozulmasın’ temennisiyle bu ‘çam sakızı çoban armağanı’ kayısılarımızı kabul buyurmanızı dilerim” dedi.

Samimi bir havada geçen görüşmede, Malatya esnaf ve sanatkarları ile Malatya’nın sorunları masaya yatırıldı.

Malatya ESOB Başkanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Şevket Keskin, genel olarak esnaf ve sanatkârların ve özel olarak Malatya esnaf ve sanatkarının sorunlarını ayrıntılı olarak ortaya koyan, çözüm önerilerini de içeren geniş kapsamlı bir dosyayı Bakan Çağlayan’a sundu. Başkan Keskin, dosyada bulunan sorunları tek tek Bakan’a anlattı.

Dosyada yer alan ve Bakan’ın özellikle ilgisini çeken konulardan biri, Malatya’da da kuralsız şekilde yaygınlaşan marketler oldu. Marketlerin belli kurallarla ve esnaf ve sanatkarın haklarını gözetecek şekilde açılmasını ve çalışmasını sağlayacak yasal düzenlemeler yapılması gerektiği vurgulandı.

Trafik kazalarının önlenmesi için eğitimin süre ve kalitesinin artırılması gerektiğine vurgu yapan Başkan Keskin, trafiğe yeni çıkan sürücüler için 2 yıl süreli bir ‘stajyer sürücü’ dönemi uygulamasına geçilmesini önerdi. Özellikle sürücü kurslarıyla ilgili köklü ve yeni düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Trafikte açılım yapılmasının da elzem olduğunu ortaya koydu.
Esnaf ve sanatkar kesiminin teşvik edilmesi gerektiğini de dile getiren Başkan Keskin, bu konuyla ilgili uzun bir talep listesini Çağlayan’a sundu.

Bakan Çağlayan da büyük bir dikkatle dinledi, bu sorunların önemli bir kısmını zaten bildiklerini, çözülmesi yönünde adımlar attıklarını, sorunların çozümü için esnaf ve sanatkâr kesiminin önerilerine her zaman önem verdiklerini ifade etti.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, esnaf ve sanatkarların ülke ekonomisine katkısını bildiklerini, bu büyük ve dinamik kitlenin sorunlarının çözülmesinin, ülke ekonomisinin sorunlarının da çözümüne büyük katkı yapacağını bildiklerini söyledi.

Yoğun gündem içinde Malatya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin nezdinde tüm Malatya’ya ve Malatya esnaf ve sanatkarlarına çok uzun bir zaman ayıran Bakan Çağlayan, dosyada yer alan konuların hepsinin mutlaka takipçisi olacağını, çözümü yönünde her girişimi destekleyeceğini ifade etti.

Görüşmenin sonunda, Başkan Keskin’i asansörlere kadar yolcu eden Bakan, tüm Malatya’ya ve Malatya esnaf ve sanatkârlarına selam ve saygılarını gönderdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 479
Bu Ay : 2008
Toplam : 2008

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom