Davada 41. Duruşma Başladı

Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili davanın 41'inci duruşması başladı.

Davada 41. Duruşma Başladı Malatya Haber

Duruşmada davanın ek iddianamesinin okunmasına devam edilirken, sanıklar emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile iddianamede itiraflarda bulunan sanık İlker Çınar duruşmaya katılmıyor.
Malatya'da 18 Nisan 2007 tarihinde Alman Tilman Geske, Necati Aydın ve Uğur Yüksel'in öldürülmesiyle ilgili davanın 41'inci duruşması Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı.

Davanın duruşmasına sanıklar Emre Günaydın, Abuzer Yıldırım, Cuma Özdemir, Hamit Çeker, Salih Gürler, Varol Bülent Aral, tutuksuz sanık Hüseyin Yelki, cinayetler döneminde Malatya’da Jandarma Alay Komutanı olarak görev yapan emekli Kurmay Albay Mehmet Ülger, Binbaşı Haydar Yeşil, Ruhi Abat, Murat Göktürk, Abdullah Atılgan ile Adil Akçay, Adem Gedik, Levent Ercan Gelegen, Aykut Saka katılırken, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve İlker Çınar katılmadı. Tutuksuz sanıklar Kürşat Kocadağ ve Mehmet Gökçe de duruşmalara mahkeme kararı gereğince gelmedi. Duruşmaya taraf avukatları, Alman Tilman Geske'nin Malatya’da yaşayan eşi Suzanna Geske ile bazı sanık yakınları katıldı. Cezaevinden getirilen sanıkların araçtan indirilişi esnasında davanın sanıklarından Emre Günaydın yaklaşık 6 yıl sonra ilk kez görüntülendi.

Duruşmada 762 sayfalık ek iddianamenin kalan yaklaşık 460 sayfalık bölümünün bitirilmesi bekleniyor. Ek iddianamenin okunmasının ardından sanıkların savunmalarının alınması ve sorgulamalarının yapılması aşamasına geçilmesi bekleniyor. Bazı sanık avukatlarının iddianamede itirafları bulunan sanık İlker Çınar’ın duruşmaya katılmadan ifade alınmasına ise karşı çıkacakları öğrenildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 85
Bu Ay : 708
Toplam : 708

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom