Malatya Günleri Sona Erdi

İstanbul’da düzenlenen Malatya Tanıtım Günleri, kapanış töreni ile sona erdi.

Malatya Günleri Sona Erdi Malatya Haber

İstanbul’un Eyüp ilçesindeki Feshane’de düzenlenen ve 6 gün süren Malatya Tanıtım Günleri etkinliğinin sona ermesi nedeniyle kapanış töreni düzenlendi. Törene Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kalaycıoğlu ile Malatya sivil toplum kuruluşu yöneticisi ve temsilcileri katıldılar.

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı, Malatya Günleri tanıtım etkinliğinin amacına ulaştığını söyleyerek. Malatya insanının Evliya Çelebi’nin deyimiyle, hoş sözlü, güler yüzlü ve tatlı dilli olduğunu, 6 gün boyunca da Feshane’de Malatyalıların bu özelliklerinin yansıtıldığını belirtti.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Malatya’dan ayrılıp İstanbul’a gelin Malatyalının Malatya ve Malatyalılar özlemi duyduğunu belirterek, düzenlene etkinlikle Malatya’nın örfi, değerleri ve adetlerini tanıtımının yapıldığını ifade etti.

Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak ise, kendisini Battalgazi ilçesinde kaymakamlık görevini yaptığını hatırlatarak, “Benim için çok güzel bir buluşma oldu. Ben Malatya’ya doyamamıştım. Malatyalılarla buluşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Malatya çok nadir bir şehrimiz” diye konuştu.
Vali Yardımcısı Murat Çağrı Erdinç, Malatya’nın tarihi ile kültürü ile, coğrafyası ile doğal yönleri ile her özeliliği ile tanıtılmak üzere bu etkinliğin düzenlendiğini ifade ederek, etkinliğin başarılı geçtiğini aktardı.

Konuşmaların ardından etkinliğe destek veren kurum ve kuruluş yöneticilerin ve temsilcilerine plaket verildi.

Bu arada, Malatya Tanıtım Günleri’nin son iki günü yoğun bir şekilde geçerken, Malatya Musiki Derneği tarafından feshane içinde zaman zaman halaylar çekilerek, Malatyalılara ve ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatıldı. Halaylara, ziyaretçilerde eşlik etti. Etkinliğe ilçeler bazında Darende, Pütürge, Arapgir ve Yazıhan ilçelerinden yoğun katılımın olduğu gözlendi.

Plaket töreni sonrasında Malatya Kız Meslek Lisesi tarafından düzenlenen defile ise ilgi gördü. Defilede profesyonel mankenler gösteri yaptı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 528
Bu Ay : 2096
Toplam : 2096

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom