Ağbaba'dan Şeker İş Fabrikasına Ziyaret

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Şeker-İş Sendikası Malatya Şubesini ziyaret ederek sendika başkanı Nuri Murat ve Şeker Fabrikası işçileriyle sohbet etti.

Ağbaba'dan Şeker İş Fabrikasına Ziyaret Malatya Haber

Ziyarette ilk olarak söz alan Malatya Şeker Fabrikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, şöyle konuştu: "Bugüne kadar bizim yanımızda her zaman bulunan CHP İl Örgütü ve CHP il yönetimine teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi fabrikamızla ilgili özelleştirme süreci devam ediyor. İlk günden beri sayın vekilimiz Veli bey bize çok katkı sağladı. Özelleştirme konusunun gündeme gelmesi ve konunun gündemde kalması için bize çok büyük desteklerde bulunmuştur. Şeker fabrikası ile ilgili gelinen en son noktada Başbakan en yüksek teklifi veren firma yetkililerini çağırıp '5 yıl üretime devam edeceklerse üretimin devamlılığı garantisi verirlerse onaylarım' demiş.”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise ziyarette yaptığı konuşmada, "Siz ve sendikalar bu kadar mücadele etmeseydiniz bizde bu olayları çok rahat bir şekilde Türkiye gündemine getiremezdik. Biz diyorduk ki AKP her seçimde bir değerimizi satıyor. 2011 seçiminde de eğer aynı oranda oy alırsa şeker fabrikasını satacak diyorlardı. Şimdi de söylüyoruz. Eğer yine aynı şey olursa bir diğer değerimiz olan Sultan Suyu Tarım İşletmesini satacak diyoruz" dedi.
Türkiye şeker fabrikalarının özelleştirilmesi konusunu TBMM'de ilk gündeme getiren Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili olduğunu anlatan Ağbaba, şunları söyledi:

"Bütün Türkiye genelinde araştırma önergeleri vererek bunları Türkiye gündemine getirdik bunlarda hem sendikaların hem de sivil toplum örgütlerinin çok önemli katkıları vardır ve bunun yanlış olduğu hükümete kadar anlatıldı, bunda herkesin katkısı var katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.”

Bugün buraya gelme amacının hesap verme olduğunu anlatan Ağbaba, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şimdi hesap verme zamanı diyoruz. Biliyorsunuz milletvekili olduğumuz ilk zaman kucağımızda bir füze kalkanı bulduk. İsrail'i korumaya yönelik Türkiye'yi komşu ülkeleri ile düşman yapacak olan bir tesisin yapımını kucağımızda bulduk. Biz Kürecik'i ,Malatya, Türkiye sorunu olmaktan çıkardık bir dünya sorunu olduğunu gösterdik.

Bugün maalesef zaman bizi haklı çıkardı. Buranın bir Amerikan üssü olduğunu, bir NATO üssü olmadığını, tek amacının egemen güçleri korumak olduğu görüldü. Türkiye Cumhuriyeti'nin her zaman mazlumun yanında olduğunu ama burayı kurarak egemen güçlerin yanında olacağını ifade ettik. Buranın bir NATO üssü olmadığını Obama doğruladı ve Amerika'da buranın kendilerinin üssü olduğunu doğruladı, bunun ile ilgili mücadelemizi hem Türkiye hem de dünyaya duyurduk.”

Şu an Malatya Şeker Fabrikası'nın halen önemli bir yer teşkil ettiğini anlatan
Ağbaba, sözlerine şöyle devam etti: "Ama bunun yanı sıra dünyaca önemli olan bir de kayısımız var. Bu sorunu Türkiye gündemine taşıdık. İnsanlar kanalizasyon kanallarını kırarak, çaresizlikten kayısıyı suladıklarını gördüm. Yıl 2012 de kayısıları kurumasın diye kanalizasyon borularını kırarak kayısılarını suluyorlar.

Malatya'nın hangi meselesi varsa biz orada olmaya çalıştık. Kimi zaman Battalgazi'de yolu yapılmayan insanların yanında olduk, kimi zaman da Hatunsuyu'nda sulama suyu olmayan insanlarımızın yanında olduk. Malatya tek değil. Türkiye'de haksızlığa uğrayan her insanın yanında olmaya çalıştık ve olmaya devam edeceğiz bu kim olursa olsun ayırt etmeden herkesin yanında olacağız.”  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 430
Bu Ay : 15478
Toplam : 15478

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom