Şampiyonaya İddialı Gittiler

Esenlik Malatya Belediyespor wushu takımı, Kahramanmaraş’ta her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ashab-ı Kehf Wushu Şampiyonasına iddialı gitti.

Şampiyonaya İddialı Gittiler Malatya Spor

Malatya’daki şampiyona hazırlıklarının ardından 40 sporcuyla Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde düzenlenecek 4. Geleneksel Ashab-ı Kehf Wushu Şampiyonasına katılacak olan Esenlik Belediyespor Wushu takımı, birincilik kupasıyla Malatya’ya dönmeyi hedefliyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Esenlik Belediyespor Wushu Takım Antrenörü Hasan Basri Karakuş, “Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde yapılacak 4. Geleneksel Ashab-ı Kehf Wushu Şampiyonasına Esenlik Belediyespor Kulübü olarak 40 sporcuyla katılacağız. Minik, yıldız ve genç kategorilerindeki müsabakalarda takım olarak mücadele edeceğiz. Malatya’da wushu sporu, sadece Esenlik Belediyespor Kulübü bünyesinde yapılıyor. Bugüne kadar Türkiye Şampiyonlukları kazanan sporcularımız var. İnşallah 4. Geleneksel Ashab-ı Kehf Wushu Şampiyonası’nda da takım halinde birinci olup, kupayı Malatya’ya getirmeyi düşünüyoruz” dedi.

İyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerine dikkat çeken Karakuş, şöyle konuştu: “Yaklaşık iki yıldan beri Malatya’da wushu sporunu yapıyoruz. Çok iyi hazırlık dönemleri geçirdik. Bu yıl Türkiye Şampiyonasına minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde katıldık. 4. Geleneksel Ashab-ı Kehf Wushu Şampiyonasına bu anlamda hazırız.” 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 918
Bu Ay : 4362
Toplam : 4362

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom