Saran, Malatya'dan Uğurlandı

Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığına atanan Saran, Malatya’dan uğurlanırken, “ Malatya'da heyecan verici, dolu dolu üç yıl geçirdim” dedi.

Saran, Malatya'dan Uğurlandı Malatya Haber

Havaalanından saat 07.00 uçağıyla Ankara’ya giden Vali Saran'ı, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Aksoy, Vali yardımcıları, kaymakamlar, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, Müftü Hacı Yusuf Gül, AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi, bazı belediye başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Türkiye Gazetesi Malatya Bölge Temsilcisi Celal Koyuncu, mesleki teşekkül, oda, dernek ve sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri ve daire müdürleri uğurladı.

Bu arada Vali Saran, yayınladığı veda mesajında, “1 Temmuz 2009 tarihinde atanmış olduğum ve görev yapmaktan büyük bir onur duyduğum Malatya Valiliği görevimden Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı olarak atanmam nedeniyle ayrılıyorum. Malatya çok güçlü ve zengin dinamiklere sahip bir il, Türkiye'nin sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasi hayatına çok ciddi katkıları olan insanları yetiştiren bir yer. Malatya'da heyecan verici, dolu dolu üç yıl geçirdim. Görev yaptığım süre içerisinde sizlerle birlikte, sinerji oluşturarak, önemli ve başarılı hizmetler gerçekleştirdik. Bu çalışmaları gerçekleştirirken sizlerden hep destek gördüm. Öncelikle bu desteklerden ötürü teşekkür ederim” dedi.

Saran, Malatya Valiliği süresince, halkını kucaklayan, esnek, kalite odaklı, yüksek performans hedeflerine sahip, milli ve manevi değerleri benimseyen vatandaş odaklı bir anlayışla görev yapma gayreti içerisinde olduğunu anlattı.

Malatya'da, alanlarında uzman kamu görevlilerinden 'proje grupları' oluşturarak gerçekleştirdiği proje bazlı çalışmaların tüm Türkiye'ye örnek teşkil ettiğini anlatan Saran, veda mesajını şöyle tamamladı: "Ağaçlandırma, Meyvecilik, Büyük Ölçekli Hayvancılık İşletmeleri, Kültür-Sanat, Restorasyon ve Sokak Sağlıklaştırılması, İŞGEM ve Tanıtım projelerimiz yakalamış oldukları başarı nedeniyle ilimizin gelişimine önemli katkı sağlamışlardır. Yürütülmüş olan çok yönlü bu projelerden istenen sonucun alınması hiç kuşkusuz sizler tarafından sahiplenilmesi ile mümkündür. Sağlanan bu dinamik çalışma ortamının siz değerli Malatyalılarca devam ettirileceğine inancım tamdır.

Malatya'dan ayrılırken kamu kurum ve kuruluşlarımıza, Sivil Toplum kuruluşlarımıza, Gazilerimize, Şehit ailelerimize, işadamlarımıza, Malatya dışında yaşayan ancak gönlü Malatya sevgisiyle dolu olan Malatyalı hemşehrilerimize Allahaısmarladık diyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom