Yeniay, Malatya Günlerini Değerlendirdi

İstanbul’daki Malatya Tanıtım Günlerini ziyaret eden ve aynı zaman da Malatyalı olan Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, “Malatya’mız, gerçekten çok zengin bir il.

Yeniay, Malatya Günlerini Değerlendirdi Malatya Haber

Aslında yeteri kadar değerlendirdiğimizi düşünmüyorum” dedi.

İstanbul Eyüp’deki Feshane’de devam eden Malatya Tanıtım Günlerini ailesi ile birlikte ziyaret eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay,”İsatanbul’da yaşatan Malatyalılar olarak aslında özlem duyduğumuz bir gün. Açılışta buradaydık. Açılışta buradaydım. Yöresi folklar ve yöresel ürünlerimizi görmek için buradayız.

Bunun iki amacı var, bunlardan bir tanesi İstanbul’daki Malatyalıları bir araya getirmek. Ama bundan daha önemlisi Malatya’yı Malatya dışındaki insanlarla buluşturmak ki ve tabii ki tanıtmak. Malatya’mız, gerçekten çok zengin bir il. Aslında yeteri kadar değerlendirdiğimizi düşünmüyorum. Bu manada gerek tarih olarak, gerek insan olarak, gerek folklor olarak aslında çok özel” dedi.

Yeniay, “Türkiye’nin aslında ne olması gereken yer Malatya’dır. Çünkü orada farklı mezhepler ve farklı ırklar vardır, hatta farklı dinler vardır. Ama kardeşlik vardır, hoşgörü vardır, birlik vardır, beraberlik vardır” ifadelerin kaydetti 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 551
Bu Ay : 7348
Toplam : 7348

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom