Levent Vadisinde Seyir Terası

Levent Vadisi’nde yapımı tamamlanan cam tavanlı gözlem terası tamamlandı ve hizmete açıldı.

Levent Vadisinde Seyir Terası Malatya İlçe

Malatya’nın Akçadağ İlçesinde bulunan Levent Vadisi’nde 240 metre yüksekliğinde bir tepe üzerindeki kayaya yapılan gözlem terasında, beraberinde Koruma ve Uygulama Bürosu(KDEB) Müdürü Levent İskenderoğlu, Çekül Vakfı Malatya Temsilcisi Bekir Sözen, İl Özel İdaresi, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ilgili ve yetkilileriyle birlikte incelemelerde bulunan Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran seyir terasından sonra burada jeopark tesisi, yürüyüş yolları ve spor imkanlarının oluşturulacağını söyleyerek şöyle devam etti:

“Levent Vadisi ciddi bir cazibe merkezi olacak. Akşam burada bulunamadığımız için karşıdaki mağaraların aydınlatılmasını göremiyoruz.

Toplamda 25 mağara aydınlatıldı. Gerçekten levent vadisi görülmeye değer bir yer haline geldi. Jeopark yapıldıktan sonra arazinin jeolojik bilgisiyle ilgili verileri de insanlara sunabileceğimiz tesis yapıldıktan sonra buranın işi bitecek. Yürüyüş yolları, kamp yerleri ve gerçekten levent vadisi Malatya için bir uğrak nokta haline gelecek” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de bulunan en yüksek seyir tepesi olduğunu söyleyen Vali Ulvi Saran, “Karabük’te de seyir tepesi var ama onun şöyle bir özelliği var; platform şeklinde bizim seyirtepemiz gibi değil. Karabük’te bulunan seyir tepesinin içerisine girip kapalı bir mekanda dolaşabilecekleri bir yapı şeklinde değil, bide bizim seyir terasımız vadi tabanından 240 Metre yükseklikte, Karabük’teki ise 90 Metre yükseklikte. Malatya’ya gelecek insanların uğrayabilecekleri güzel bir mekan haline geldi” şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 186
Bu Ay : 186
Toplam : 186

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom