Yaban arıları askerle savaşıyor!

Garip ama gerçek! Sri Lanka'da yaban arıları, insanlarla savaşıyor. Tarihi kaleye bir haftada 3 saldırı yapan arılar 65 turisti hastanelik etti. Rehin turistleri asker ve polis kurtardı

Yaban arıları askerle savaşıyor! Dünya


Yabanarılarının saldırdığı turistlere tahliye operasyonu

Sri Lanka'nın ünlü arkeolojik bölgesi Sigiraya'da yabanarıları saldırısı nedeniyle 'kaya kale'nin üzerinde mahsur kalan turistler özel giysili güvenlik güçleri tarafından kurtarıldı.

Turistlere özel elbise mecburiyeti getirilecek

Kaya üzerinde kovanları bulunan arıların son bir haftada üç kez turistlere saldırması nedeniyle, bölge ziyaretlere kapatıldı. Sri Lanka hükümeti, turistlerin bundan sonra özel giysilerle kayaya çıkabileceğini açıkladı.

65 turisti hastanelik ettiler

Başkent Colombo'nın 160 kilometre kuzeydoğusundaki Sigiriya'da turistlerin uğrak mekanı kaya kale yine yabanarılarının saldırılarıyla gündeme geldi. Son bir haftadaki üçüncü arı saldırısında yaralanan 65 turist hastaneye kaldırılırken, kayanın tepesinde mahsur kalanların imdadına hava kuvvetlerine bağlı askerlerle polisler yetişti. Görevliler, özel giysiler giydirdikleri turistleri tahliye ederken, kale ve çevresi ziyaretlere kapatıldı.

Arılar nüfuslarını artırıyorlar

Sigiriya'daki kaya kale üzerindeki kovanlarda yaşayan yabanarıları, daha önce de turistler için baş belası olmuştu. Yetkililer, tarihi kalenin duvarlarına zarar vermeden kovanları ortadan kaldırmanın yollarını arıyor. Bu arada arılar da yeni kovanlar yaparak popülasyonlarını artırmayı sürdürüyor.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 404
Bu Ay : 4770
Toplam : 4770

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom