Lübnanlı alim: Kudüs'ü koruyalım!

İslami Eylem Cephesi başkan yardımcısı Abdunnasır Cebri Müslüman ve Hiristiyanlara Kudüs için çağrıda bulundu

Lübnanlı alim: Kudüs'ü koruyalım! Dünya

Lübnanlı bir din alimi Arap ve İslam alemini, Müslüman ve Hıristiyanları, Yahudileştirme tehlikesine karşı Kudüs’teki mukaddesatı savunmaya çağırdı ve Arap liderlere hitap ederek Aksa’nın ümmetin şerefi, tarihi, medeniyeti ve Müslümanların rableriyle aralarındaki bağ olduğunu, daha fazla bekleyip Kudüs’ü tek başına bırakmanın mümkün olmadığını söyledi.

Lübnan İslami Eylem Cephesi başkan yardımcısı Abdunnasır Cebri, el-Alem televizyonuna yaptığı özel açıklamada: “Şiilerin beklenen İmamının doğum günü ve Müslümanlar nezdinde kıblenin değiştirilmesinin yıldönümünün kutlandığı Şaban ayının ortasında olduğumuz şu günlerde, Yahudilerin Kudüs’te yaptıkları uygulamalara tanık olan İslam ümmetinin, zayıf düşmüş Kudüslülerden başka savunacak kimsesi olmayan kutsal şehri Yahudilerin oyuncağı olmaktan kurtarmak için atağa geçmesi gerekir” dedi.

Cebri: “Bugün Kudüs’ü Yahudileştirmekle tehdit eden İsrail’le anlaşma imzalayan Arap liderler nerede? sorusunu sordu ve onları Mescid-i Aksa, Kubbetüs Sahra ve kutsal Haremi Şerif için acı çeken halkların isteklerine karşılık vermek için harekete geçmeye ve halkları da bu yönde hareket etmeye çağırdı.

Cebri, işgalcinin sadece iddia edilen Süleyman mabedini inşa etmeyi değil aksine Süleyman heykelini arama bahanesiyle Aksa’nın temellerini yıkmayı hedeflediğini vurguladı ve mukaddesatı korumanın sadece Kudüslülerin değil her Müslüman, Arap ve insan evladının üzerine borç olduğunu söyledi.

Cebri; İsraillilerin sadece tahrik amaçlı değil dini, kültürel ve fikri boyutla hareket ettikleri ve Aksa’yı yok etmeye çalıştıkları uyarısında bulundu.

Cebri, halklardan istenen şeyin Kudüs’e destek olmak için harekete geçmek olduğunu söyledi ve tarih boyunca davasına destek olmak için ayağa kalktığında elinde ne var ne yoksa veren ümmetin damarlarına yeniden kan pompalama çağrısında bulundu.

isra haber

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 939
Bu Ay : 2521
Toplam : 2521

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom