Koyun Keçi Yetiştiricilerine Bilgilendirme

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, birlik çalışanları ile Yeşilyurt ilçesine bağlı köy ve yaylalarda 2012 yılı koyun keçi destekleme müracaatı hakkında bilgilendirme çalışmaları yaptı.

Koyun Keçi Yetiştiricilerine Bilgilendirme Malatya Ekonomi

2012 yılı anaç koyun keçi destekleme şartlarındaki uyulması zorunlu olan değişikliklerin bilinmesi ve yetiştiricilerin mağdur olmamaları için ilçe, köy ve yayla bilgilendirme çalışmalarına başladıklarını söyleyen Başkan İhsan Akın, "İlk çalışmamızı Yeşilyurt ilçesinin Seyituşağı Yaylası'nda yaptık.

Buradaki yetiştiricilerimize koyun keçi desteklemesinden yetiştiricilerin en iyi şekilde faydalanmaları için belge ve bilgi konusunda eksiksiz müracaatların Gıda, Tarım ve Hayvancılık il ilçe müdürlüğüne yapılabilmesi için gerekli tüm konularda bilgilendirme yaptık.

Amacımız, tüm yetiştiricilerimizin devletimizin sağlamış olduğu imkan ve desteklerden yararlanmasını sağlamaktır. Yine yetiştiricilerimizin sorunlarını, şikayetlerini ve taleplerini ise yerinde görüp dinliyoruz. Almış olduğumuz sorun ve şikayetleri ilgili kurumlara ileterek çözüm arayışına giriyoruz" dedi.

Akın, hayvan yetiştiricilerine daha fazla destek ve teşvik verilmesini istediklerini kaydederek, "Kırsal göç, insanlarımızın temel ihtiyaçlarıyla ilgili sorunlarının çözüme kavuşturulmamasından kaynaklanmaktadır. Hayvancılık ve yetiştiricilerimiz desteklendiği halde, hem kırsal kesimdeki göç engellenmiş olacak, hem de hayvansal alandaki üretim oranımız artmış olacaktır. Biz göstermelik program ve projelere karşıyız. Kalıcı ve sürdürülebilir destek ve uygulamalar bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Başkan Akın, Malatya’da bazı ilçelerdeki kuraklık nedeniyle tarımsal üretimde sıkıntı yaşandığını aktararak, yem bitkisi üretimindeki azalma nedeniyle fiyatların yükseldiğini ve üreticilerin önemli oranda yem sıkıntısı çekmeye başladığını vurguladı. Akın, bu konuda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın başlatmış olduğu çalışmaların kısa sürede sonlandırılıp uygulamaya konulmasını beklediklerini ifade ederek, "Aksi halde damızlık hayvanlar kesime gönderilir ve bu durum ise hayvancılık üretimimizi önemli ölçüde sıkıntıya koyar" diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 268
Bu Ay : 1003
Toplam : 1003

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom