Kızılay Erzincan'da Mineralli Su Üretecek

Kızılay Doğu Anadolu Bölge toplantısı Erzincan’da yapıldı. Bölgeye mineralli su işletmesinin önümüzdeki yıl üretime geçeceğini söyledi.

Kızılay Erzincan'da  Mineralli Su Üretecek Bölge

Kızılay Doğu Anadolu Bölge toplantısı Erzincan’da yapıldı. Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Kızılay Genel Sekreteri Muzaffer Komit, Genel Başkan Vekili Nihat Adıgüzel, Kızılay Genel Başkan Vekili Hasan Karahan, Kızılay Genel Başkanlığı Yönetim Kurulu ve Malatya'dan Dr Ali Yalçın'nın da aralarında bulunduğu  Doğu Anadolu Bölgesi’nde görevli il başkanları katıldığı toplantıda konuşan Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar yarın temeli atılacak olan Kızılay Erzincan Mineralli Su İşletmesi’nin önümüzdeki yıl üretime geçeceğini söyledi.

Toplantıda konuşan Akar; “Allah nasip ederse, yarın itibari ile Erzincan Kızılay Mineralli su işletmesinin temelini atacağız. Uzun zamandır süre gelen proje Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte geçtiğimiz yıl bunu tartışmaya açmıştık. Gerekli çalışmaları yaptıktan sonra 320 dönüm bir arazi aldık ve projelerimizi bitirdik. Keşif safhasındayız, yaklaşık 50 milyon TL kesif tutarında bunun yaklaşık 25 milyon TL’si inşaat, 25 Milyon TL’si ise makine ve iş donanımına harcanacak. Yapacağımız birtakım yeniliklerle birlikte bu rakam 60 Milyon TL’ye çıkacak. Kızılay nerede masum insan varsa yanında Miammar’da ki Müslümanların, Sirilanka’da ki Budistlere ve Afrika’nın en ücra köşesine kadar herkese yardım götürüyor. Bu kurumumuza fon sağlanması çok önemlidir. Afyon Minareli Su üretiminde Türkiye lideriyiz, İnşallah burada ki fabrikamızla bunu perçinleyeceğiz. Doğu Anadolu Bölgesi ve güneyimiz ile doğumuzda ki ülkelere de buradan ihracat yapacağız. Yaklaşık olarak 100 kişi işçi olarak işçi olarak çalışacak binlerce kişi ekmek yiyecek. Bir araştırma yaptık 172 bin kişi bu işten maddi destek sağlayacak. Bende bir Erzincanlı olarak bu yatırımı Erzincan’a yapmaktan mutluluk duyuyorum. İnşallah önümüzdeki yıl Kızılay Ekşisu Madensuyunu içeceğiz”dedi. Konuşmadan sonra toplantı basına kapalı olarak devam etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 1063
Bu Ay : 5953
Toplam : 5953

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom