Çelik, Ziraat Odasını Ziyaret Etti

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Malatya Ziraat Odası'nı ziyaret etti.

Çelik, Ziraat Odasını Ziyaret Etti Malatya Haber

İnönü Üniversitesi Rektörlüğü görevine yeniden seçilen Prof. Dr. Cemil Çelik, ziraat odasında yaptığı konuşmada, “İnsanların güzel şeyleri konuşması kolay. Herkes güzel konuşabilir ama güzel iş yapmak zor. Ve herkesin, her kurumun, üniversite de dahil yöneticilerin yaptığı işlerin hesabını devlete ve millete de vermesi gerekir. Biz de yaptığımız çalışmalarla ilgili bir kitapçık hazırladık.

Bu benim karnem. 2008’den 2012 yılına kadar üniversiteye ne kazandırdığımın resmidir. Konuşmaktan ziyade yapılanlara bakmak lazım. Az iş yapmadık. 700 küsurlu hastane bin 50 yatağa çıktı. 7 olan fakülte sayımız 14’e çıktı. 3 olan enstitü sayımız 5’e çıktı. 33 yılda yapılan kapalı fiziki binaların yüzde 35’e kadar yeni bina yaptık. Hasta yakınları konuk evi yaptık. Ramazan ayında her gün 500 kişiye iftar yemeği ve sahur yemeği verilen bir hayır işi yaptık. Bunda Malatya Belediyesi’nin, Malatyalı işadamlarının ve hepinizin katkısı var” dedi.

Malatya İnönü Üniversitesi'ne ve Turgut Özal Tıp Merkezi'ne büyük katkılar sağladıklarına dikkat çeken Çelik, “Önümüzdeki hafta Türkiye’de uzayla, astronomiyle ilgili toplantıya biz ev sahipliği yapacağız. 250 bilim adamı Malatya’ya gelecek. Malatyalı hayırseverlerimizin üniversitemize 42 milyon TL’lik katkısı oldu.

Diş hekimliği, hukuk, ziraat, iletişim, ilahiyat fakültesi ve ziraat fakültesi, uzaktan eğitim merkezi, yabancı diller yüksek okulu, BESYO oluşturuldu. 33 yılda açılan bölüm kadar yeni bölüm açtık. 17 bin olan öğrenci sayısı da 30 bine çıktı. Özet olarak oluşturduğumuz kitapçıkta bunlar var. Aylık geliri 5,5 milyon TL olan hastanemizin temmuz ayı geliri 17 milyon TL oldu.

Bunları gören görüyor. Görmeyenler için de çalışmaları böyle bir kitapta topladık” ifadelerini kullandı.

Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Malatya’da göreve başladığından beri İnönü Üniversitesi’nin ne durumda olduğunu Malatya kamuoyu biliyordu. Öğrencileriyle kavgalı, Malatya halkıyla kavgalı, sivil toplum kuruluşlarıyla kavgalı, içine kapanık bir üniversitenin nereden nereye geldiğini Malatya biliyor” diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom