Kudüs'teki evleri yıkıyorlar!

İsrail, Filistin'deki evleri bir bir yıkıyor... Müslümanlar seyrediyor!...

Kudüs'teki evleri yıkıyorlar! Dünya

Filistinli kaynakların verdiği bilgiye göre; İsrail makamları Salı ve Çarşamba günleri Kudüs’ün farklı mahallelerinde ruhsatlı olmadıkları gerekçesiyle 13 Filistinlinin evinin yıkım emrini verdi.

Kudüs Toplumu Geliştirme ve Kalkındırma Kurumu yaptığı basın açıklamasında, yıkım kampanyasının İseviyye, Silvan, Eşgariyya, Beyt Hanina ve Sur Bahir mahallelerinde yoğunlaştığını söyledi.

Kurum, bu kampanyanın 13 evi kapsadığını öte yandan 4 evin daha yıkım emrinin yenilendiğini ve para cezasının verildiğini açıkladı.

Kuruma göre; İsrail belediyesi bu ev sahiplerinin bir çoğuna önceki emirlere uymadıkları gerekçesiyle yüksek miktarda para cezası verdi.

Filistinliler, İsrail makamlarının son dönemde Filistin evlerine ve Kudüs’teki Arap varlığını ortadan kaldırma siyaseti çerçevesinde şehirdeki Filistin varlığına yaptıkları saldırıları artırdıklarını söylüyorlar.

İsrail makamları Pazar günü Şeyh Cirah mahallesinde Filistinlilere ait iki evi Yahudi yerleşimcilere teslim etmişti.

Kudüs’ün merkezinde yer alan bu mahalle İsrail’in, Yahudilerin lehine olacak demografik dönüşümü gerçekleştirmek için üzerinde ısrar ettiği bir örnek teşkil ediyor. İsrail Filistinlilerin evlerinin boşaltılması ve yıkılması çalışmalarını özellikle bu bölgede hızlandırıyor.

İsrail’in yerleşim politikası sadece Doğu Kudüs’te yer alan bu mahalledeki 28 ailenin kovulmasıyla sınırlı değil. İsrail Kudüs’ün kuzeyinde de bir oteli ele geçirip onu güvenlik karargahına çevirdi. El-Cevz Vadisinde de 15 aileye evlerini boşaltmaları söylendi. Kudüs’ün batısında ise sırf bu şehirde kalabilmek için sıhhi ve insani çok kötü şartlar altında yaşamayı kabul eden 20 aileye evlerinden atılma ihtarı yapıldı.

isra haber

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 9
Bu Ay : 7646
Toplam : 7646

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom